Lamborghini Sian oficiálne: Prvé hybridné Lambo je najvýkonnejšie v histórii

Len pár hodín po úniku oficiálnej fotografie sa talianska automobilka rozhodla predstaviť nový model Sian v plnej kráse.

Oficiálna premiéra nového Lamborghini Sian je síce naplánovaná až na autosalón IAA vo Frankfurte, taliansky výrobca exkluzívnych superšportov sa však nakoniec rozhodol odhaliť vozidlo ešte o týždeň skôr. A už z prvých fotografií je jasné, že bude stánok Lamborghini vo Frankfurte neustále obklopený davmi zvedavcov.

Nový model Sian si totiž privlastňuje hneď dve dôležité prvenstvá. Ide o prvý hybridný model v histórii automobilky a súčasne je aj najvýkonnejším produkčným vozidlom automobilky. Pod kapotou je totiž uložený 6.5 litrový atmosférický motor V12, prevzatý z modelu Aventador SVJ, ktorý však dopĺňa 48 voltový mild-hybridný systém.

Zdroj: Lamborghini

Elektromotor s výkonom 25 kW (34 k) tak posúva celkový výkon modelu na 602 kW (819 k), vďaka čomu zráža nový Sian model Aventador SVJ z pozície najsilnejšieho produkčného Lamborghini.

​Dizajn modelu vychádza z konceptu Terzo Millennio, oproti ktorému však Sian trochu stratil na dramatickosti. Aj tak je ale isté, že sa za novinkou z produkcie automobilky zo Sant'Agata budú ľudia otáčať. Agresívny vzhľad s množstvom ostro rezaných liniek totiž umocňujú ešte netradične tvarované svetla. Tie sú vpredu tvarovaná v tvare písmena Y a vzadu majú podobu šiestich šesťuholníkov, ktoré skvele nadväzujú na tvary dvoch výrazných šesťuholníkov koncoviek výfuku.

Zdroj: Lamborghini

​V zadnej časti potom stojí za zmienku ešte číslo 63, ktoré po oboch stranách zdobia nezvyčajne tvarované karbónové krídlo. Ako už asi tušíte, táto číslovka označuje šťastný počet majiteľov, ktorí budú môcť tento skvost vlastniť. Každý z nich pritom musel z vrecka vytiahnuť minimálne 3.6 milióna dolárov - a to bez započítania prvkov z individualizačného programu ad personam. Výsledná cena každého kusu tak musela byť podstatne vyššia, avšak aj tak už má každý exemplár svojho majiteľa.

Pozrite si galériu

Lamborghini niečo chystá: Zverejnili tajuplnú fotografiu

Toto bude ich nový superšport?

Zdroj: CNC