Neznámy dobrodinec, ktorý si praje zostať v anonymite, rozdáva sociálnym ústavom v oblasti nemeckého Braunschweigu vrecia peňazí. Od začiatku tohto roka venoval na charitatívne účely najmenej 200 tisíc eur.

Zatiaľ posledným miestom, ktoré obdržalo "zázračné vrecúško" s dvoma stovkami päťstoeurových bankoviek, je hospic v Braunschweigu.

"Dnes sa nemôžeme zbaviť úsmevu od ucha k uchu,"

povedala riaditeľka hospicu Petra Gottsand. Balík jej priniesol zástupca denníka Braunshweiger Zeitung. Riaditeľka uviedla, že hospic ešte nikdy tak veľký dar nedostal.

David Mache z Braunschweiger Zeitung tvrdí, že ani v tomto denníku nevedia, kým je záhadný sponzor, ktorý sa už viackrát ohlásil, že chce predať dar. Uisťoval ich, že dary pochádzajú zo zdanených príjmov.

Zatiaľ nie je jasné, či táto dobročinná séria súvisí s takzvaným braunschweigským zázrakom. Medzi novembrom 2011 a marcom 2013 obdržali rôzne inštitúcie slúžiace verejnosti obálky s peniazmi. Išlo napríklad o škôlky alebo vývarovne pre sociálne slabých. Aj vtedy tam istú rolu zohral denník Braunschweiger Zeitung: v obálke boli väčšinou vystrihnuté novinové články, z ktorých vyplývalo, ako majú byť peniaze použité.

Zdroj: ČTK