Falošná princezná ukradla v Paríži šperky za 1,6 milióna eur: Vymenila ich za kocky bujónu

Francúzska polícia vyšetruje neobvyklú krádež šperkov v hodnote 1,6 milióna eur, o ktoré prišlo jedno luxusné klenotníctvo v Paríži. Z činu podozrieva ženu, ktorá sa vydávala za princeznú zo Spojených arabských emirátov a ktorá diamantové ozdoby vymenila pod nosom klenotníka za kocky bujónu.

​Falošná princezná prišla do luxusného obchodu so šperkami na ulicu Saint-Honoré s ešte jednou ženou. Zatiaľ čo o sebe tvrdila, že je členkou rodiny dubajského emira, jej spoločníčka sa hrala na jej slúžku.

Žena si nechala hodinu predvádzať drahé šperky, pomocou ďalšieho komplica na telefóne pritom niekoľkokrát odviedla pozornosť predávajúceho a vzácnosti v etui nahradila nahradila kockami na prípravu vývaru. Zavretú škatuľku si potom nechala odložiť do sejfu a klenotníka uistila, že si ju vyzdvihne nasledujúci deň, keď dorazia na jej účet peniaze.

Keď sa druhý deň peniaze na účte neobjavili, skontroloval klenotník etui a zistil, že namiesto šperkov s diamantmi sú v nich voňavé polievkové kocky.

Diamantový podfuk z roku 1872: Príbeh ako z Veľkej knihy podvodov

Philipovi Arnoldovi sa podarilo to, čo mnohí podvodníci považujú za šľahačku na torte. Zapísal sa do dejín, a to palcovými titulkami v diamantovom podvode storočia. K svojmu výkonu nepotreboval nič iné, len zopár drahokamov, verného komplica a dobre zahrané divadielko.

Zdroj: CNC