Pagani Huayra v matnom tmavosivom prevedení je čistá mágia

Neexistujú dva rovnaké modely Pagani, a aj medzi mnohými unikátnymi Huayrami je tento exemplár v matnom tmavosivom prevedení špeciálny. Za príplatok je tiež vybavený balíkom Tempesta a najazdeným kilometrom zodpovedá aj jeho cena.

​Pagani z tohto typu vyrobil celkom sto vozidiel, takže Huayra je omnoho vzácnejšia ako Porsche 918 Spyder, LaFerrari a McLaren P1, z ktorých vyrobili 918, 499 a 375 kusov. Medzi všetkými modelmi Huayra z roku 2014, ktoré boli vyrobené v tmavosivom prevedení, je ale tento model prvým v tejto farbe.

K superšportu s temnou tematikou bol doobjednaný aj balíček Tempesta, ktorého cena 183 tisíc dolárov vylepšila jeho aerodynamiku, znížila celkovú hmotnosť a pribudol aj titánový výfuk. Sedemdielna súprava tašiek na mieru za 20 tisíc dolárov, je už len maličkosť, samozrejme, je vyrobená z rovnakej kože ako čalúnenie.

Pozrite si galériu

​​Žiadne plus konské sily k nemu nepridali, niežeby továrenské nestačili. Šesťlitrový biturbo V12 motor od Mercedes-AMG poskytuje 730 koní a krútiaci moment 1 000 Nm, pričom na stovku vás katapultuje za 3,2 sekundy.

Túto Huayru ešte mnohí neskúšali, má najazdených len tisíc kilometrov, takže jej aukčná cena 2,4 milióna dolárov spoločnosti RM Sotheby's je úplne opodstatnená.

Keď sa luxus skĺbi s rýchlosťou: Pagani Huayra Tempesta s interiérom od Hermès

Manny Khoshbin sa na nedostatok financií rozhodne sťažovať nemôže. Ako 14-ročný prišiel do Spojených štátov prakticky bez haliera a jeho životný príbeh je skutočným americkým snom.

Zdroj: RM Sotheby's