Vo všetkom je ako kultová 911-ka, len elektrická

Holandská spoločnosť udržiava milované veterány vo svete, ktorý sa snaží o vozidlá s nulovými emisiami. Voitures Extraverts vyrába elektrické verzie kultových veteránov.

​Projekt pod názvom Quintessenza stavia elektrické autá na základoch modelu Porsche 911s.

Je na zákazníkovi, aby si vybral model zo šesťdesiatych, sedemdesiatych alebo osemdesiatych rokov. Vo všetkých prípadoch začína stavba dokonale očisteným skeletom bez akéhokoľvek náznaku korózie a zabezpečením novej antikoróznej ochrany. Komponenty podvozku v podobe náprav zodpovedajú Porsche 911 Carrera 3.2 z osemdesiatych rokov, ale využívajú moderné nastaviteľné tlmiče. Brzdový systém je potom osadený kotúčmi s vnútorným chladením a nechýba ani moderný posilňovač riadenia. Voitures Extravert Quintessenz má v oboch svojich prevedeniach vynikať rozložením hmotnosti v pomere 50:50.

S batériou s kapacitou 60 kWh auto zrýchli na 100 km / h za šesť sekúnd a na plný plyn dosiahne až 200 km / h. Jeho dojazd je štyristo kilometrov.

Výrobca dáva päťročnú garanciu alebo sto tisíc kilometrov na auto v hodnote 300 tisíc dolárov, z ktorých sa podľa plánov vyrobí dvanásť kusov.

Pozrite si galériu

Porsche prihodí k svojmu elektromobilu Taycan tri roky bezplatného nabíjania

Tento rok chce nemecká automobilka Porsche začať s výrobou svojho prvého elektromobilu Taycan. Potenciálnych zákazníkov bude lákať nielen na nesporné športové ambície, ale aj tri roky bezplatného nabíjania. Benefit pochopiteľne bude zahrnutý v konečnej cene vozidla.