Najbohatší muž sveta je voľný: Exmanželka Jeffa Bezosa zarobila obrovský balík

Najbohatší muž sveta, majiteľ a šéf internetového obchodu Amazon.com Jeff Bazos (55) sa rozviedol so svojou manželkou MacKenzie (49). Pár spolu žil 25 rokov. Bezos aj po rozvode zostáva najbohatším mužom sveta, jeho teraz už bývalá manželka podľa dohody obdrží akcie Amazonu v hodnote 38,3 miliardy dolárov.

Bezosovci oznámili, že plánujú rozvod, tento rok v januári. V apríli sa potom dohodli na rozdelení majetku s tým, že keď súd schváli rozvod, bude na MacKenzie prevedených 19,7 milióna akcií Amazonu, čo odpovedá asi štyrom percentám akcií v obehu. Sudca rozvod podpísal.

Podľa indexu miliardárov zostavovaného agentúrou Bloomberg sa bývalá manželka stáva 22. najbohatšou osobou na svete. Bezosovi zostal v Amazone podiel 12 percent v hodnote 114,8 miliardy dolárov. MacKenzie už predtým uviedla, že sa vzdá hlasovacích práv, ktoré náležia jej podielu, v prospech bývalého manžela a vzdá sa aj práv na podiely vo Washington Post a vesmírnej spoločnosti Blue Origin.

MacKenzie Bezos je teraz spisovateľkou. Manželia majú štyri deti - troch synov a adoptovanú dcéru. Dohodu o výchove detí taktiež podpísali.

V máji sa tiež MacKenzie pripojila ku kampani Giving Pledge a sľúbila venovať viac než polovica svojho majetku na dobročinnosť. Kampaň vyhlásili v roku 2010 miliardári Warren Buffet a Bill Gates.

Zdroj: CNC