Plne elektrický Ford Mustang bude trhať asfalt už v lete

V jednej britskej dielni by radi postavili celú sériu plne elektrickej verzie Ford Mustangu zo šesťdesiatych rokov. Prvá kópia bude predstavená v priebehu niekoľkých týždňov.

Mustang je v lepšej forme ako kedykoľvek predtým, ale nemôže sa vyhnúť tomu, aby ho nevybavili elektromotorom v podobe hybridu. To nedávno uznali aj v samotnom Forde a v pláne je aj jeho plne elektrická verzia.

Medzitým je britský Charge Cars ešte o krok vpred, keď na plne elektrický pohon prerobili klasický Mustang zo 60. rokov.

Zdroj: Charge Cars

​Samozrejme, nelikvidujú originály, ale so súhlasom spoločnosti Ford vyrábajú karosérie, ktoré sú úplne identické s originálom a vybavené najnovšími technológiami.

Charge Cars predstavil prototyp s mierne odlišnými parametrami, čo im ale nemôžeme vyčítať. Predné a zadné kolesá sú poháňané elektromotorom s výkonom 480 koní (ostatné zdroje uvádzajú 545 koní) a krútiacim momentom 1200 Nm. Zrýchľuje na stovku za štyri sekundy a dosahuje rýchlosť 240 km / h.

Jeho batéria má 64 kilowatthodín a na jedno nabitie prejde až 322 kilometrov. S 50-kilowattovou nabíjačkou ju nabijete za približne hodinu.
Zdroj: Charge Cars

​To ale nie je všetko, čo sa elektrického Mustangu týka. Sústredili sa predovšetkým na zážitok z jazdy. Stlačením tlačidla viete prepnúť na pohon zadných kolies, takže neprídete ani o driftovanie.

Interiér si zachováva svoj retro štýl vybavený najnovšími technológiami.

Pozrite si galériu

​Parametre je možné nastaviť na obrovskej dotykovej obrazovke, podobne ako v Tesle. Charge Cars plánujú zostrojiť celkom 499 kusov elektrického Mustangu, ktorý bude stáť najmenej 300 tisíc dolárov.

Ako prví si budú môcť pozrieť prototyp návštevníci Goodwood Festival of Speed prvý júlový víkend.

Zdroj: YouTube