Omega vzdáva hold legendárnemu pristátiu na Mesiaci týmito hodinkami

Je to malý krok pre človeka, ale obrovské výročie pre švajčiarsku spoločnosť.

​O pomenovanie hodiniek Moonwatch série Omega Speedmaster sa zaslúžili Neil Armstrong a Buzz Ardin. Nie náhodou. Speedy boli prvé a jediné náramkové hodinky, ktoré boli na Mesiaci. Tento rok však nielen automatické chronografy, ale aj misia Apollo-11 oslavuje svoje päťdesiate výročie.

Zdroj: Omega

​​Pri tejto príležitosti už boli prezentované jubilejné zlaté hodinky, ale teraz je tu novší, cenovo dostupnejší model, ktorý pracuje viac s tlmenými farbami, čo mu dodáva elegantnejší vzhľad. Zlatá farba "mesačného sveta" sa v ňom nachádza tiež, ale tentoraz ručičky a indexy žiaria v tomto odtieni a pekne zvýrazňujú sivý číselník a funkčný krúžok z čiernej keramiky.

Zdroj: Omega

​​Samozrejme, nemôžu chýbať ani motívy pristátia na Mesiaci legendárnej misie Apollo. Pri čísle deväť je na pomocnom ciferníku vyrytá silueta Buzza Aldrina vystupujúceho na Mesiac, pričom z čísel je zobrazená len jedenástka, s odkazom na misiu Apollo 11.

Zdroj: Omega

​​Ak otočíte hodinky, na zadnej strane môžete vidieť jasný odkaz. Okrem stopy Neila Armstronga sa na ňom nachádza aj pamätný výraz:

Je to malý krok pre človeka, ale obrovský skok pre ľudstvo.
Zdroj: Omega

​​​V puzdre z nehrdzavejúcej ocele s veľkosťou 42 milimetrov sa nachádza rovnaký mechanizmus ako v predchádzajúcich jubilejných zlatých hodinkách, čiže ručne naťahovaný caliber 3861 s 50-hodinovou výdržou.

Zdroj: Omega

​​Samozrejme, aj tentoraz ide o striktne limitovaný počet 6969 kópií (s odkazom na rok 1969). Jubilejné hodinky prichádzajú v krásnom darčekovom balení a stoja 9 650 dolárov.

Náramkové legendy, o ktorých by ste mali vedieť: Omega Moonwatch

Pozbierali sme pre vás náramkové hodinky, ktoré si zaslúžia, aby ste o nich vedeli, prečo sa stali legendárnymi.

Zdroj: Omega