Najnovšia gigajachta sa môže pochváliť vlastným vodopádom

Je čas, aby sa minijachty, superjachty a megajachty zoznámili s konceptom gigajachty, ktorá sa je schopná konkurovať najprestížnejším hotelom v každej oblasti.

Pred niekoľkými dňami oznámil taliansky Columbus Yachts príchod 120-metrov veľkej lode s dvanástimi luxusnými kabínami na palube, ktoré sú schopné luxusne ubytovať dvadsaťdva hostí, plus členov posádky.

Okrem apartmánov s rozlohou 260 m², ktoré ponúkajú spálňu a kúpeľňu s úchvatným výhľadom, na nej nájdete aj samostatnú kozmetickú a masážnu miestnosť, vírivku, šatník a kanceláriu.

Samozrejme, nebolo by to kompletné, keby sa na jachte nenachádzali aj beach club s kompletne zariadenou posilňovňou a kúpeľmi. Samozrejmosťou sú aj dobre navrhnuté slnečné terasy a vnútorné a vonkajšie salóniky na jachte.

​Dizajnéri spoločnosti Hydro Tec dokonca mysleli aj na chladné noci strávené uprostred oceánu; v tomto prípade sa cestujúci môžu zhromaždiť na hornej palube okolo útulného ohniska.

Najunikátnejším vybavením gigajachty Columbus Classic je ale vodopád, ktorý sa nachádza uprostred a padá z bazéna so skleneným dnom do menšieho bazéna.

Asi takto sa dá vytvoriť naozaj špeciálny dizajnový prvok na luxusnej jachte.

Obrovská loď je poháňaná siedmimi extrémne výkonnými motormi MTU, ktoré spolu poskytujú 13 tisíc konských síl. Pomocou ních môže Columbus Classic rozrážať vlny rýchlosťou 20 uzlov (37 km / h).

Pozrite si galériu

Najväčšia jachta sveta: Má stať neuveriteľných 800 miliónov dolárov

Najväčšia megajachta sveta bude mať vlastné kasíno a umeleckú galériu. Ak si pozriete jej cenu, je veľmi otázne, či sa toto impozantné plavidlo vôbec dostane niekedy na vodu.

Zdroj: Hydro Tec