O Bentley vyšla 30-kilová kniha: Stojí ako luxusné auto

Exkluzívnejším spôsobom sa nedá osláviť sté jubileum.

​Britská automobilka, založená v roku 1919, vydala pri príležitosti svojho stého výročia netradičnú publikáciu. Kniha vydaná v troch verziách ukazuje históriu značky od začiatku až po súčasnosť.

Krásna The Bentley Centenary Opus prerozpráva príbeh exkluzívnej značky cez viac ako osemsto strán a deväť kapitol - od starých automobilových pretekov Le Mans, až po najnovšie modely.

Z najcennejšej edície zbierky (100 Carat Edition) sa vyrobilo iba sedem kusov, z ktorých každý váži tridsať kilogramov a stojí dvesto tisíc libier.

Ich skutočnou hodnotou je obal, ktorý, ako už jeho názov naznačuje, ukrýva emblémy zo sto karátových diamantov,  bieleho zlata a platiny.

​V cenovo dostupnejšej edícii Mulliner vyšlo sto kusov exemplárov, cena jedného je 12 500 libier a za túto sumu dostanete hliníkové puzdro, v ktorom sa nachádza kus z pneumatiky víťazného vozidla Bentley Speed 8 z Le Mans 2003.

Zdroj: Bentley

V edícii Centenary Edition vyšlo päťsto kusov v štyroch farebných kožených prevedeniach Bentley za 3 000 libier. Predné strany každej publikácie obsahujú ručne prešité stránky.

Pozrite si galériu

Spolupráca Bentley s Breitlingom priniesla nový luxusný model hodiniek: V typicky britskej farbe

Bentley aj Breitling sú uznávané luxusné značky a ak sa spoja, je to určite niečo mimoriadne. Ako tieto náramkové hodinky vo farbe British Racing Green.

Zdroj: Bentley News