Najnovšie špeciálne hodinky Bremont inšpiroval legendárny Jaguar

Britský výrobca luxusných hodiniek zložil modelom D-Type poklonu ďalšej britskej značke.

Legendárny Jaguar D-Type bol špeciálne navrhnutý tak, aby v 50. rokoch vyhral 24-hodinový závod v Le Mans. Tento cieľ dosiahol trikrát za sebou.

Zdroj: Bremont

​Preto asi neprekvapí, že britský výrobca luxusných hodiniek Bremont sa mu rozhodol vzdať hold elegantným modelom. Hodinky určené fanúšikom klasických vozidiel prichádzajú v 43-milimetrovom puzdre s pomocným ciferníkom s textúrou kartáčovaného niklu a samozrejme, vintage logom Jaguaru.

Zdroj: Bremont

​Na hodinkách sú jemné detaily, ktoré nemusíte objaviť na prvý pohľad, pritom geniálne vytvárajú paralely s legendárnym pretekárskym autom. Napríklad, cez zadnú časť zo zafírového kryštálu je vidieť nielen konštrukciu, ale aj rotor, ktorý pripomína volant.

Zdroj: Bremont

​Korunka tiež odkazuje na skutočnosť, že tieto hodinky sú inšpirované autom - majú pôvodný vzor pneumatiky Dunlop. A asi nemusíme pripomínať, že modrý kožený remienok je tiež Jaguar.

Zdroj: Bremont

​To všetko striktne limitované v počte 300 kusov a koženom obale, ktorý je vlastnoručne podpísaný šéfom dizajnu spoločnosti Jaguar. Ak si ich chcete objednať, môžete tu.

Zdroj: Bremont