Luxus len pre vyvolených: Najdrahší dovolenkový rezort sa otvoril svetu

Vo filipínskom súostroví leží súkromný ostrov zvaný Banwa, na ktorom sa nachádza najdrahší dovolenkový areál na svete. Hoci je cena trochu premrštená, máte k dispozícii celý ostrov, všetok servis a všetky aktivity, ktoré ostrov ponúka. Za jednu strávenú noc tu zaplatíte 100 tisíc dolárov.

Banwa Private Island sa nachádza na súkromnom ostrovčeku neďaleko filipínskej provincie Palawan a pri jeho návšteve vám doslova padne sánka. Aby nie, keď za jednu noc zaplatíte 100 tisíc dolárov. Máte ale k dispozícii celý ostrov aj so všetkými službami a aktivitami, ktoré ponúka.

Vo svete, kde sa zastavil čas a teplota zriedkakedy klesne pod 30°C, si užijete skutočný luxus. Nachádza sa tu 6 prepychových víl a každá z nich má vlastný nekonečný bazén, horúcu vírivku a okná od podlahy až po strop. Miestna reštaurácia vám ponúka čerstvé jedlo, ktoré rastie na ostrove, alebo je priamo vylovené zo Suluského mora. Z aktivít si môžete vybrať z potápania, šnorchlovania, jazde na vodnom skútri, plavby na katamarane, jógy, tenisu alebo golfu, kde sotjíte na móle a triafate cieľ plávajúci na mori loptičkou.

Sú tu aj kúpele, kde sa o vás postarajú mnohými spôsobmi. Nič z toho za extra príplatky. Môžete tu aj preskúmať pozoruhodný divoký život zvierat, napríklad karety obrovskej. Na akékoľvek otázky vám odpovie zvierací expert.

Jediná cesta na ostrov je letecky z hlavného filipínskeho mesta Manila. Buď si zaplatíte deväťmiestny hydroplán, alebo zvolíte dopravu päťmiestnym vrtuľníkom. Poplatky za dopravu nie sú zahrnuté v cene pobytu. Dovolenka v tomto rezorte je skutočne len pre tých najbohatších.

Existuje ale spôsob, ako si miestny luxus užiť aj za nižšiu cenu. Každá vila totiž dokáže poňať až 48 ľudí. Pokiaľ sa vám podarí zohnať taký počet účastníkov, každého vyjde jedna noc na 2 083 dolárov. Háčik je ale v tom, že tu musíte stráviť minimálne 3 až 5 nocí, v závislosti na ročnom období.

Pozrite si galériu

Milionár hľadá asistentku, ktorá s ním precestuje svet: Prácu snov chcú desaťtisíce žien

Mladý austrálsky milionár rozširuje svoje podnikanie a potrebuje k sebe pravú ruku. Inzerát na osobnú asistentku či asistenta zverejnil na internete a v tej sekunde sa prihlásilo 40 tisíc uchádzačov a to prevažne mladých a nezadaných žien.

Zdroj: CNC, Daily Mail