Dal 8 miliónov dolárov za ostrov a potom ukradol v obchode kávovar

Istý muž z Floridy na seba nedávno upútal pozornosť po tom, čo za osem miliónov dolárov kúpil Thompsonov ostrov neďaleko floridského ostrova Key West. Potom sa mu ale dostalo nechcenej publicity pre to, že bol zatknutý za krádeže tovaru v hodnote asi 300 dolárov v hypermarkete Kmart.

Päťdesiatdeväťročný Andrew Lipp si podľa polície koncom marca v obchode kúpil kávovar za 150 dolárov, o deň neskôr ho ale vrátil s tým, že chce peniaze späť. Zamestnanci obchodu v krabici ale namiesto prístroja našli basketbalovú loptu.

O niekoľko dní neskôr si v rovnakom obchode Lippi kúpil kávovar inej značky a dve balenia LED žiaroviek za asi 105 dolárov. Opäť ich vrátil a zamestnanci prišli na to, že nový kávovar vymenil za starší model a škatuľu zatvoril tak, aby vyzerala, že ju ešte nikto neotvoril. Žiarovky vymenil za výrobky inej značky. O deň neskôr si v K-Marte kúpil okrasné volány na posteľ. Namiesto nich vrátil len obliečku na vankúš.

Pri výsluchu na polícii Lippi poprel, že by zakúpený tovar vymieňal za lacnejšie výrobky.

Podľa portálu Local10.com Lippi okrem nedávneho prírastku do svojho portfólia nehnuteľností vlastní napríklad luxusný dom s dvanástimi spálňami na Key West, v ktorom sa v roku 2006 nakrúcala reality show The real World (Skutočný svet). Lippi teraz usadlosť na pobreží prenajíma za 1 799 dolárov na noc.

Aristokratická rodina predáva súkromný ostrovček pri Sicílii: Za milión dolárov môže byť váš

Pokiaľ ste niekedy snívali o tom, že budete žiť na vlastnom ostrove, ako Robinson Crusoe, máte teraz možnosť. Rodina aristokratov jeden predáva. Volá sa Isola delle Femmine a je to maličký ostrovček v blízkosti Palerma na Sicílii. A verte, neverte, chcú zaň menej, než by ste zaplatili za vilu v Toskánsku alebo apartmán na Manhattane.

Zdroj: CNC