To sa nevidí každý deň: Porsche 918 Spyder je na predaj!

Po cestách sa preháňa presne 918 kusov tohto neuveriteľného modelu Porsche, ktoré máte možnosť získať len ojazdené. Táto jedinečná príležitosť sa naskytla práve teraz.

​V rokoch 2013 až 015 sa z výrobnej linky skotúľal model Spyder s hybridným motorom strednej triedy a brutálnymi parametrami: 4,6-litrový motor V8 s výkonom 608 konských síl posilnili dvoma elektromotormi, čo má za následok kombinovaný výkon 887 konských síl.

Model vyrábaný tri roky bol verejnosti predstavený na autosalóne vo Frankfurte v roku 2013.

Superauto bolo vybavené balíčkom Weissach vo výške 84 tisíc dolárov, ktorý nezanechal stopy len na samotnom exteriéri: vďaka tuningovému balíku pomenovanému podľa centra motoristického športu, váži vozidlo asi o štyridsaťpäť kilogramov menej, pretože je na ňom použité množstvo uhlíkových vlákien a hliníka, brzdy sú vybavené titánom a kolesá horčíkom. Súčasťou balenia sú aj športové sedadlá a šesťbodové bezpečnostné pásy.

Výsledkom je, že aerodynamický výkon vozidla je lepší a Porsche, ktoré pôvodne uháňalo rýchlosťou vetra, sa stalo ešte rýchlejším:

zrýchľuje na 100 za 2,4 sekundy a jeho najvyššia rýchlosť dosahuje 342 km / h.

Nevieme, prečo sa ho rozhodol majiteľ predať, ale vďaka spoločnosti Canepa, ktorá sa špecializuje na predaj Porsche, máte mimoriadnu príležitosť kúpiť si tento 918 Spyder, ktorý má najazdených len tisíc kilometrov s doposiaľ s jedným majiteľom a čaká len na odovzdanie kľúčov.

Jeho čierna farba z neho robí veľmi elegantné a prestížne auto v hodnote približne 1,7 milióna dolárov.

Stará stodola v Nemecku v sebe ukrývala poklad: Chýbajúci exemplár múzea Porsche

V oficiálnom múzeu Porsche, v nemeckom Zuffenhausene, sa nachádza viac ako osemdesiat automobilov, ktoré pripomínajú históriu značky. Z legendárnych modelov ale chýbal jeden kus: pôvodné Porsche 911, ktoré prezývali 901-kou.

Zdroj: Canepa