Aristokratická rodina predáva súkromný ostrovček pri Sicílii: Za milión dolárov môže byť váš

Pokiaľ ste niekedy snívali o tom, že budete žiť na vlastnom ostrove, ako Robinson Crusoe, máte teraz možnosť. Rodina aristokratov jeden predáva. Volá sa Isola delle Femmine a je to maličký ostrovček v blízkosti Palerma na Sicílii. A verte, neverte, chcú zaň menej, než by ste zaplatili za vilu v Toskánsku alebo apartmán na Manhattane. Stačí vám len 1,1 milión dolárov.

Aristokratická talianska rodina pre problémy s údržbou predáva ostrovček pri Taliansku, ktorý vlastní už niekoľko storočí. Leží asi 300 metrov od Palerma na Sicílii a stojí na ňom rozpadávajúca sa kamenná vežička zo 17. storočia. Nachádza sa v chránenom morskom parku, ktorý je dnes rajom potápania a šnorchlovania.

Na jeho útesoch žijú homáre, sasanky a unikátny druh koralov. Na morskom dne leží nespočetné množstvo lodných kotiev starovekých Rimanov a veľa ďalších relikvií. Vzhľadom na to, že je ostrovček absolútne neobývaný, máte záruku, že tu budete plávať a opaľovať sa len vy.

Pôvodne bola cena oveľa vyššia, ale pre nízky záujem klesla na mimoriadnu ponuku. "Najprv sme zaň chceli 3,5 milióna dolárov, ale nikto neprejavil záujem. Teraz sme cenu znížili na flexibilnú čiastku medzi jedným až troma miliónmi dolárov," povedal pre CNN realitný maklér Riccardo Romolini.

"Za čiastku blízko dvom miliónom by sme boli veľmi radi," dodal maklér.

Súkromný ostrov, ktorý vás úplne pohltí

Rezort Gladden Private Island sa nachádza v Karibskom mori a je jedným z najkrajších a najobľúbenejších ostrovov Belize. Ale nebojte sa, nie ste ani tam úplne odrezaní od vonkajšieho sveta.

Zdroj: CNC, CNN