Opustený terminál letiska znovu ožil ako luxusný retro hotel

Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho v New Yorku má novú dizajnovú perlu. Môže sa pochváliť prvým hotelom priamo na letisku, ktorý vzdáva poctu bývalej spoločnosti Trans World Airlines (TWA).

Jedna z najväčších leteckých spoločností začala pôsobiť v roku 1930 a skončila v roku 2001. Letové centrum v JFK zatvorili v tom istom roku. V roku 2005 ho vyhlásili za historickú pamiatku. Nevyužívaný rozsiahly priestor bol prestavaný na luxusný TWA Hotel.

Letové centrum TWA navrhol fínsko-americký architekt Eero Saarinen, dokončené bolo v roku 1962. Budova sa vyznačuje vzdušnou otvorenosťou, ktorá je napriek dobe svojho vzniku stále aktuálna. Prestavby sa ujal ateliér INC Architecture & Design, Beyer Blinder Belle a Stonehill Taylor.

Architekti dôsledne dbali na zachovanie histórie. Lobby, rovnako ako obchodné a spoločenské centrum, stále zdobia pôvodné sedadlá. Okrem spoločných priestorov je každá izba pre hostí vybavená v retro štýle. Odpovedá tomu zvolená zmes textúr, vrátane mosadzí, drevených obložení a kože, ktoré dopĺňajú akcenty červenej.

Hoci hotel sídli hneď vedľa dráhy, hostia sa nemusia báť hluku. Veľkoformátové okná obsahujú sklo Fabrica, ktoré hluk zadrží. Hotel TWA oficiálne svoje brány otvoril vlani 15. mája 2019.

Pozrite si galériu

Týchto päť hotelov si okamžite zamilujete

Stáva sa, že ak cestujete po svete, ostanete v niektorom z hotelov dlhšie, pretože si zamilujete jeho atmosféru, podobu alebo komfort. Vybrali sme pre vás päť hotelov od Islandu po Macao, z ktorých by sme sa odhlasovali len s ťažkým srdcom.

Zdroj: CNC