Najväčšia jachta sveta: Má stať neuveriteľných 800 miliónov dolárov

Najväčšia megajachta sveta bude mať vlastné kasíno a umeleckú galériu. Ak si pozriete jej cenu, je veľmi otázne, či sa toto impozantné plavidlo vôbec dostane niekedy na vodu.

Dve futbalové ihriská, to je dĺžka plánovanej 229 metrov dlhej jachty Valkyria, ktorá by mala byť najväčším luxusným plavidlom sveta. Na pokorenie kolosálneho Titanicu jej chýba len 40 metrov.

Zdroj: Chulhun Park / Solent News

​Doterajší rekord drží loď Azzam, ktorá má dĺžku 180 metrov a je vo vlastníctve prezidenta Spojených arabských emirátov Khalifu bin Zayed Al Nahyana.

Pôvodná myšlienka zostrojiť túto megajachtu skrsla v hlavách kórejského dizajnéra  Chulhuna Parka a staviteľa luxusných výletných lodí Palmera Johnsona. Bola to Palmerova prvá práca na Royal College of Art v Londýne a pracoval na nej osem mesiacov.

Zdroj: Chulhun Park / Solent News

​Jachta existuje v súčasnosti len na výkresoch, ale ak by mal niekto záujem, za 800 miliónov dolárov môže byť jeho. Niekoľko zaujímavých ponúk už prišlo, ale zatiaľ nebola podpísaná žiadna zmluva.

Zdroj: Chulhun Park / Solent News

​Kórejský dizajnér ju pôvodne neplánoval ako luxusnú hračku pre miliardárov. Chcel z nej vybudovať zábavné centrum s kasínom, divadlami, reštauráciami a umeleckou galériou.

Na palubu sa zmestí 52 cestujúcich a 92 členov posádky. Očakáva sa, že bude schopná dosiahnuť rýchlosť 25 uzlov.

Zdroj: Chulhun Park / Solent News

​Chulhun Park navrhol jachtu čo najľahšiu, s použitím hliníka a špeciálnych materiálov z uhlíkových vlákien. Návrhár povedal, že sníval o jedinečnom vzhľade, ktorý by určite vyčnieval z radu.

Pracháč si kúpil "hračku" za miliardy: Na jachte má bazén, plážový klub aj dva helipady

Americký miliardár a majiteľ futbalového klubu Cowboys Jerry Jones (76) si hovie v luxuse. Teraz si kúpil novú hračku. Tou je takmer 110 metrov dlhá jachta, ktorej nechýba vybavenie, ako dve pristávacie plochy pre vrtuľník, obrovská garáž alebo sauna a bazén. Prepychová loď sa volá po Jonesovej manželke Eugenii (74).

Zdroj: Dailymail