V Dubaji sú ešte aj autovrakoviská iné ako u nás

Ak ste ešte neboli v Dubaji, mali by ste vedieť, že ich cesty sú plné tých najzaujímavejších vozidiel. Z toho tiež vyplýva, že aj tamojšie vrakoviská sa pýšia špeciálnymi kusmi.

V Dubaji, kde sa aj policajti preháňajú na superšportoch, nájdete na cestách tie najextravagantnejšie modely vozidiel. Samozrejme, množstvo z nich sa nachádza aj na miestnych vrakoviskách. Rozhodne viac ako u nás. Ukážeme vám, ako vyzerá klasické vrakovisko v Dubaji. Nechýbajú luxusné značky ako Maserati Quattroporte, Porsche Cayenne, Mercedes-Benz CL alebo Nissan GT-R.

Pozrieme sa na trochu väčšie vrakovisko, kde nájdete na jednom mieste vyradené Ferrari, Maserati, Lamborghini, AMG GT a Rolls Royce.

Na vrakovisku sa nachádza približne 3500 áut, z ktorých len niektoré sú vraky exkluzívnych modelov. Tie sa väčšinou rýchlo vydražia a zvyšné, o ktoré nie je záujem, sú zanechané napospas osudu.

Najzaujímavejšie značky si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Dubaj chystá ďalšie NAJ: Nekonečný bazén na 50. poschodí

Najväčšie nákupné centrum, najvyššia budova a najluxusnejšie hotely... V Dubaji nájdete len samé "naj". Teraz mesto, ktoré sa počas rokov z beduínskej dedinky vyvinulo na jedno z najmodernejších miest sveta, chystá ďalšie svetové "naj". Vybuduje najvyššie položený nekonečný bazén na svete.

Zdroj: YouTube