Najluxusnejší hotel sveta: Vybrať izbu si v ňom môžu len dospelí

Kudadoo je malé letovisko na Maledivách, napriek tomu bolo vyhlásené za najluxusnejší rezort roka.

Rezort Kudadoo Maledives pozostáva z iba 15 jednolôžkových alebo dvojlôžkových izieb. A tí, ktorým nestačí výhľad na nekonečný oceán, sa môžu tešiť na vlastný bazén s krištáľovo čistou vodou. Otvorený bol 26. decembra, ale už dnes patrí medzi najvyhľadávanejšie dovolenkové rezorty.

Majitelia šikovne vycítili čoraz populárnejší trend ekoturizmu. Solárne panely umiestnené na streche vytvárajú dostatok energie na to, aby slúžili 50 hosťom a sto člennému personálu.

Zdroj: Kudadoo Maldives

​Kudadoo Maldives sa nachádza na súkromnom ostrove v blízkosti atolu Lhaviyani. Hostia najprv prídu na medzinárodné letisko v hlavnom meste Male, odkiaľ ich súkromným lietadlom dopravia na ostrov vzdialený 40 minút letu.

K rezortu patrí 15 bungalovov umiestnených v polkruhu.

Pozrite si galériu

​Kudadoo je hotel len pre dospelých, čo znamená, že vítaní sú hostia starší ako 15 rokov. Jedinou výnimkou je, ak si niekto vyberie celý hotel, v tom prípade neexistuje žiadna veková hranica. Vybrať si môžete z apartmánov s jednou alebo dvomi izbami.

Letovisko je veľmi hrdé na svoje exkluzívne a wellness zariadenia. A, samozrejme, ekologický prístup. V celom rezorte sa nachádza až 984 solárnych panelov, ktoré poskytujú solárnu energiu. Tu ale environmentálny prístup nekončí: používa sa minimálne množstvo plastov na jedno použitie a vôbec sa nepoužívajú plastové slamky alebo príbory. Budovy sú tiež vyrobené z eticky spracovaného dreva.

Zdroj: Kudadoo Maldives

​Samozrejme, nájdete tu aj skvelý bar a reštauráciu, v ktorej si môžete pochutnať na množstve morských plodov. Niet divu, v blízkosti sa nachádza oceán.

Na svojej webovej stránke uvádzajú, že v Kudadoo nájdete aj prvú himalájsku soľnú jaskyňu na Maledivách. K dispozícii je tiež množstvo wellness zariadení, telocvičňa, ale aj inštruktor jogy a meditujúci guru.

Asi vás neprekvapí, že takýto luxusný rezort aj niečo stojí. Jednospálňový apartmán pre dve osoby vás vyjde 3 400 dolárov alebo dvojspálňový za 4 600 dolárov.

Darmo, za luxus sa platí.

Hotel na Maledivách bol vyhlásený za najromantickejšie miesto na svete: Už šiestykrát

Predstavujeme vám Baros Maldives.

Zdroj: Kudadoo