Rozprávkový ranč Michaela Jacksona chátra: Po šokujúcom dokumente ho nikto nechce ani so zľavou

Už štyri roky je na predaj ranč zosnulého speváka Michaela Jacksona (†50). Rozsiahle panstvo, ktoré popová hviezda pomenovala po rozprávkovej Zemi Nezemi, ale stále nemá záujemcov. Predajcovia dokonca museli ustúpiť a ranč zlacnili, ale napriek tomu nikto o pozemok, kde sa kedysi prechádzal kráľ popu, nejaví záujem. Posledné zábery z panstva sú žalostné. Ranč každým dňom viac a viac chátra.

​Na ranči, ktorý sa nachádza v Los Olivos v Kalifornii, sa konala svadba herečky Elizabeth Taylor (†79) a Larryho Fotenskeho v roku 1991. Navyše toto rozľahlé panstvo vlastnila popová hviezda Michael Jackson, ktorý ho pomenoval Neverland, teda Zem Nezem z rozprávky o Petrovi Panovi.

Michael Jackson panstvo kúpil v roku 1978 za 19,5 milióna dolárov a pozemok, ktorý bol postavený vo francúzsko-normandskom štýle, naozaj premenil na rozprávkový svet. Kvetinové vence s nápisom Neverland viseli na obrej bráne, vchod hlavnej budovy predstavoval vlakovú stanicu s obrími kvetinovými hodinami. Nechýbal tam zábavný park, zoo či tenisový kurt. Avšak od čias, kedy to na ranči s rozlohou 8000 metrov štvorcových žilo životom, pretieklo veľa vody. Zábavný park a zoo už dávno na pozemku neobjavíte. Zachované ale zostali legendárne hodiny a nápisy Neverland. K dispozícii je stále aj obrovská kinosála, ktorú navrhol sám Jackson.

V roku 2015 spoločnosť Sotherby's ponúkla obrovský pozemok na predaj. Vtedy bola cena 100 miliónov dolárov, ale nikto oň nejavil záujem. Spoločnosť zrejme stavila na to, že pozemok po legendárnom hudobníkovi pôjde na dračku. No hoci sa po ranči prechádzalo hneď niekoľko celebrít, potencionálnych kupcov zrejme odrádza jeho čierna minulosť. Na pozemku totiž malo údajne dochádzať k zneužívaniu detí.

Obvineniu spevák čelil v roku 2005. Spoločnosť, ktorá Neverland predávala pod menom Sycamore Valley Ranch (Ranč v údolí Sykamor), vtedy výrazne cenu zlacnila a ranč sa rozhodla ponúknuť za 67 miliónov dolárov. Ale ani zníženie ceny nepomohlo.

Ranč sa zrejme nového majiteľa ani v blízkej budúcnosti nedočká. Ameriku totiž šokoval dokument Leaving Neverland, ktorý bol uvedený na festivale Sundance. V kontroverznom dokumente vystupujú údajne obete Michaela Jacksona, ktoré mal legendárny spevák zneužívať.

Pozrite si galériu

Legendárne topánky Michaela Jacksona sú na predaj

Legendárny kráľ popu, ktorý umrel v roku 2009 by mal tento rok v auguste 60 rokov. Je množstvo vecí, ktoré sa vám pri jeho mene vynoria v pamäti a určite sa medzi nimi nachádzajú aj topánky, v ktorých robil legendárny moonwalk.

Zdroj: CNC