Dubaj chystá ďalšie NAJ: Nekonečný bazén na 50. poschodí

Najväčšie nákupné centrum, najvyššia budova a najluxusnejšie hotely... V Dubaji nájdete len samé "naj". Teraz mesto, ktoré sa počas rokov z beduínskej dedinky vyvinulo na jedno z najmodernejších miest sveta, chystá ďalšie svetové "naj". Vybuduje najvyššie položený nekonečný bazén na svete.

​​

Zdroj: Nakheel

​​Dubaj patrí v posledných rokoch k najobľúbenejším exotickým destináciám, a to aj medzi Slovákmi. Tí tam smerujú hlavne v zime, aby sa na miestnych pieskových plážach ohriali na slnku, zaplávali si v Perzskom zálive a obdivovali skvosty tamojšej modernej architektúry. Dubaj je koniec-koncov svojimi megalomanskými projektami známy.

Zdroj: Nakheel

​​​Mesto sa pýši najvyšším mrakodrapom sveta Burdž Chalífou, najväčším obchodným centrom a najluxusnejšími hotelmi. Za zmienku stojí napríklad hotel Burdž al-Arab, ktorý je vybudovaný do tvaru plachetnice a patrí medzi najfotografovanejšie budovy sveta.

Pozrite si galériu

​​​​Na umelo vytvorenom ostrove Palm Džumejrah sa teraz chystá výstavba ďalšieho svetového naj. Skvost vznikne na 50. poschodí päťdesiatdvaposchodovej budovy Palm Tower, kde Dubaj chce postaviť nekonečný bazén. Výstavba, ktorú má pod palcom developer Nakheel, sa už začala a tak nebude dlho trvať a ľudia si budú môcť zaplávať vo výške 210 metrov nad zemou.

Tiger na vôdzke a luxusné športiaky? Pozrite, ako žije zlatá mládež v Dubaji

Piesok, slnko a neskutočné bohatstvo - to si pri vyslovení mena Dubaj predstaví väčšina ľudí. Mladí potomkovia miliardárov sa topia v luxuse a svojím životným štýlom sa neboja chváliť na sociálnych sieťach. Odborníci ale varujú: život v luxuse nenahradí nedostatok pozornosti zo strany zamestnaných rodičov.

Zdroj: CNC