Šéf Ruskej pošty si kúpil byt za ekvivalent stovky svojich ročných platov

Generálny riaditeľ štátneho podniku Ruská pošta Nikolaj Podguzov sa stal majiteľom luxusného bytu, ktorého hodnota podľa odhadov dosahuje miliardu rubľov (vyše 13 miliónov eur). Úplne nový rezort sa nachádza neďaleko centra Moskvy a nesie názov Knightsbridge Private Park.

Odkazuje nielen na slávnu londýnsku štvrť, kde sa kumulujú boháči. Vidiecke priestory naprojektoval príbuzný britskej kráľovnej a súčasťou služieb, odpovedajúcich päťhviezdičkovému hotelu, je tiež škôlka s cambridgeským certifikátom. Vítajte v Rusku, kde priemerný zamestnanec Ruskej pošty zarába asi 310 eur.

Podľa verejne dostupných informácií predstavoval čistý príjem Ruskej štátnej pošty v roku 2017 len 758 miliónov rubľov (vyše 10 miliónov eur). V rámci snáh o revitalizáciu firmy prišlo jej vedenie nedávno napríklad s nápadom začať predávať na pobočkách pošty pivo a nápoje s nízkym obsahom alkoholu.

Ťažké časy sa ale, zdá sa, vyhýbajú generálnemu riaditeľovi pošty Nikolajovi Podguzovovi. Nedávno sa totiž stal majiteľom luxusného, 386 metrov štvorcových veľkého apartmánu v komplexe Knightsbridge Private Park, kde za meter štvorcový zaplatíte 2,5 milióna rubľov (33 tisíc eur). V roku, kedy si byt kúpil, zarobil podľa daňového priznanie necelých 9 miliónov (necelých 117 tisíc eur). Nejako tie počty nesedia, či?

Vysvetlenie s najväčšou pravdepodobnosťou skrývajú Podguzovove lukratívne posty, ktoré v posledných šiestich rokov zastával. Pracoval ako zástupca riaditeľa oddelenia ekonomiky a financií ruskej vlády alebo zástupca ministra financií. Majiteľom luxusného bytu v Moskve sa zhodou okolností stal len niekoľko týždňov pred tým, než jeho bývalého šéfa Alexeja Uljukajeva odsúdili za korupciu.

A ako rezidenčný areál imitujúci londýnsky luxus vyzerá?

Verejné priestranstvo medzi štyrmi rezidenčnými domami, ktoré nesú mená Tudor, Lancaster, Windsor a Stuart, navrhol synovec kráľovnej Alžbety II., David Armstrong-Jones. O pohodlie rezidentov sa stará manažment, ktorý na úrovni päťhviezdičkového hotela plní priania dvadsaťštyri hodín denne. Miestna škôlka má množstvo medzi národných certifikátov, a okrem ruského programu ponúka tiež programy v niekoľkých ďalších svetových jazykoch.

Pozrite si galériu

Pracháč si kúpil "hračku" za miliardy: Na jachte má bazén, plážový klub aj dva helipady

Americký miliardár a majiteľ futbalového klubu Cowboys Jerry Jones (76) si hovie v luxuse. Teraz si kúpil novú hračku. Tou je takmer 110 metrov dlhá jachta, ktorej nechýba vybavenie, ako dve pristávacie plochy pre vrtuľník, obrovská garáž alebo sauna a bazén. Prepychová loď sa volá po Jonesovej manželke Eugenii (74).

Zdroj: CNC