Pracháč si kúpil "hračku" za miliardy: Na jachte má bazén, plážový klub aj dva helipady

Americký miliardár a majiteľ futbalového klubu Cowboys Jerry Jones (76) si hovie v luxuse. Teraz si kúpil novú hračku. Tou je takmer 110 metrov dlhá jachta, ktorej nechýba vybavenie, ako dve pristávacie plochy pre vrtuľník, obrovská garáž alebo sauna a bazén. Prepychová loď sa volá po Jonesovej manželke Eugenii (74).

Za luxusnú jachtu, ktorú vyrobila spoločnosť Oceanco, zaplatil Jerry Jones 250 miliónov dolárov. Niet sa čomu diviť, keď táto 110 metrov dlhá kráska má dve pristávacie plochy pre vrtuľník, garáže, bazén, saunu, parný kúpeľ, masážnu miestnosť, telocvičňu a dokonca vlastný plážový klub. Miesto na spanie tu nájde 14 hostí, o ktorých sa stará 30-členná posádka. "Bravo Eugenia" bol dokončená na konci roku 2018 a nesie meno po Jonesovej manželke Gene (Eugenia).

Spoločnosť sa snažila vyrobiť loď tak, aby jej pohon bol výkonný a zároveň ekologicky šetrný. "Pripojená na hybridný pohonný systém dokáže Bravo vyvinúť výnimočný výkon a tiež ponúka niekoľko operačných módov, ktoré dokážu loď prispôsobiť podmienkam naprieč oceány po celom svete," povedal James Roy, výkonný riaditeľ partnerskej firmy Lateral.

Podnikateľ a ropný magnát, ktorého majetok sa odhaduje na sedem miliárd dolárov, je známy svojou záľubou vo svojich "hračkách". Okrem novej lode vlastnil tiež luxusný autobus pre svoj futbalový tím, ktorý ho prišiel na dva milióny dolárov. Vozidlo sa volalo "Elegant Lady" (elegantná dáma). V roku 2016 ale zail fatálnu nehodu, keď na ceste odbočoval, kde nemal. Pri havárii vtedy zomreli štyria ľudia, z ktorých nikto nepatril medzi posádku autobusu. Ani jeden z členov tímu ale nebol z ničoho obvinený.

Pozrite si galériu

Čím dlhšie si pozeráme túto jachtu, tým viac sme do nej zamilovaní

Keď už sme si mysleli, že luxusné jachty nás viacej nemajú čím prekvapiť, prišiel Luca Vallebona a pristúpil k tejto téme s takým nadhľadom, že na výsledok je radosť pozerať sa.

Zdroj: CNC