Chcete dnes vidieť niečo skutočne krásne? Pozrite si toto BMW 507

Jedným z najkrajších športových áut 50. rokov minulého storočia bolo BMW 507. Dnes je z neho úžasný veterán, skutočná rarita, z ktorej vám teraz ukážeme jednu krásnu kópiu.

Jedným z najzaujímavejších modelov BMW je model 507, ktorého príbeh začínal s veľkými očakávaniami. Rakúsky rodák Max Hoffman, ktorý bol dovozcom európskych značiek automobilov v Spojených štátoch v roku 1954, presvedčil BMW, aby vytvoril konkurenta pre Mercedes-Benz 300 SL, pretože po týchto typoch je na trhu skutočný dopyt.

Nemeckí inžinieri urobili všetko preto, aby zostrojili špičkový model.

Jeho 4,38 metrov dlhá hliníková karoséria s tvarom roadsteru sa vydarila fantasticky a 3,2-litrový motor V8 s výkonom 150 konských síl bol optimálny, keďže vážil len 1280 kíl. Dosahoval zrýchlenie z 0 na 100 za 11 sekúnd a jeho maximálna rýchlosť  bola 200 km / h.

Napriek tomu bol model 507, predstavený v roku 1955, celkom neúspešný za čo mohla predovšetkým jeho cena. Z pôvodne plánovaných 5 000 dolárov stál nakoniec až 9 000 dolárov, za čo ste v tej dobe mohli mať dve Corvetty. Ešte aj 300 SL, plánované pôvodne ako konkurenčné vozidlo bolo lacnejšie, takže si ho vyberali len tie najväčšie celebrity ako

Elvis Presley, Alain Delon, Ursula Andress a monacké knieža Rainier III. .

Nemal dlhú existenciu, po troch rokoch v roku 1959 zastavili jeho výrobu a dovtedy sa podarilo vyrobiť 252 exemplárov.

Dnes sa považuje za unikát, rovnako ako tento v našej galérii, ktorý sa chystá RM Sotheby’s vydražiť na svojej januárovej aukcii v Arizone. Uvidíme, koľko za neho budú záujemcovia ochotní zaplatiť.

Pozrite si galériu

Na kalifornskej stretávke Pagani ste nemali chýbať

Ten, kto má v garáži zaparkované Pagani, ho určite neskrýva, radšej sa na ňom prevezie. Značka nedávno usporiadala stretávku v nádhernej Kalifornii a vy sa teraz môžete pozrieť, kadiaľ sa majitelia luxusných vozidiel previezli.

Zdroj: Sotheby's