Krása na vode: Irisha je nielen nádherná, ale aj technicky dokonalá

Krása niektorých superjácht spočíva v inžinierstve, ich technickom vybavení a inovatívnych mechanických riešeniach, vďaka ktorým sú tieto plavidlá ďaleko pred ostatnými. Krásu ostatných možno hľadať v nadčasovom dizajne a výraznom štýle. Avšak existujú aj také, ktoré v sebe skrývajú kombináciu oboch týchto prvkov.

Irisha je 51-metrová motorová jachta s vlastným pohonom. Toto britské plavidlo je skvostom medzi loďami. V Irishi sa totiž spája to najlepšie zo strojárstva a tiež dizajnu.

Jachtu navrhlo britské štúdio Harrison Eidsgaard, ktoré si tak splnilo túžbu po niečom "dosť agresívnom a dynamickom", čo pretavilo práve do Irishi.

Hlavné usporiadanie paluby má kokpit, ktorý je ako vonkajšou obývačkou, tak aj zimnou záhradou. Je to časť lode, ktorá je vykurovaná a tiež chladená samostatnými klimatizačnými systémami. Pochváliť sa tiež môže veľkými posuvnými sklenenými dverami. Zakrivené sklenené tabule tiež vidieť aj na kapitánskom mostíku, ktorý vďaka nim pôsobí vyvýšene.

Pozrite si galériu

​Vnútri jachty sa nachádzajú štyri salóniky pre hostí, bazén, bar či luxusné kajuty. Zaujímavosťou je tiež vstavaná lavička na hlavnej palube či plážový klub v zadnej časti lode.

Irisha je proste jedinečná. Začína to priekopníctvom v inžinierstve a mechanike a končí odvážnym dizajnom a štýlom.

Plne solárna jachta rieši problémy moderných lodí

Švajčiarska spoločnosť SolarImpact Yacht AG vyvíja vôbec prvú plne solárnu jachtu, ktorá by mala vyriešiť dva najväčšie problémy moderných lodí: hluk a plavbu na rozbúrenom mori.