Plne solárna jachta rieši problémy moderných lodí

Švajčiarska spoločnosť SolarImpact Yacht AG vyvíja vôbec prvú plne solárnu jachtu, ktorá by mala vyriešiť dva najväčšie problémy moderných lodí: hluk a plavbu na rozbúrenom mori.

​​Moderné jachty majú dve "boliestky": hluk a plavba na rozbúrenom mori. Obe dve zároveň sa pokúsili vyriešiť autori návrhu vôbec prvej plne solárnej jachty. Loď, ktorú vyvíja švajčiarska spoločnosť SolarImpact Yacht AG, je význačná svojou "mimozemskou" vizážou.

Na dĺžku meria necelých 24 metrov a môže plávať rýchlosťou až 20 uzlov. Vďaka automatizácii kľúčových systémov ju dokáže ovládať jediný človek.

Pozrite si galériu

​​Všetky lodné systémy tiež primárne "idú" na energiu zo Slnka, ktorú zachytáva celkovo 30 metrov solárnych panelov. Vďaka tomu je nielen ekologická, ale tiež veľmi tichá. Stabilitu aj v niekoľko metrov vysokých vlnách potom zaisťuje konštrukcia trupu s dvoma plavákmi.

Čo sme tu ešte nemali? Neviditeľnú superjachtu!

Zo začiatku by sa vám mohlo zdať, že nápad neviditeľnej superjachty je divný, ale ak sa na ňu pozriete zblízka (doslova), zistíte, že to nie je až taká hlúposť. Luxusné plavidlo Mirage bude pokryté špeciálnym reflexným sklom, takže ho nebude môcť vidieť z diaľky viac ako 50 metrov.

Zdroj: CNC