Ak sa vám zdá Centenario tuctové, tu máte ešte extrémnejšie Lamborghini

Jednokusové špecialitky pre vybraných zákazníkov nie sú u výrobcov exkluzívnych vozidiel až tak moc vzácne, napriek tomu je ich predstavenie vždy udalosťou. Naposledy sa podobným unikátom pochválilo Lamborghini.

Aby sme boli presní, jedinečné vozidlo postavila divízia Squadra Corse, ktorá má v Lamborghini na starosť motoršport. Výtvor sa volá jednoducho SC18 a aj keby ste podľa pôvodu možno povedali, že ide o závodný stroj, nie je to tak úplne pravda. Auto sa síce na okruhy skvele hodí, má ale aj cestnú homologáciu.

Základom SC18 je Aventador, čo ste z obrázkov iste spoznali, oproti sériovému modelu je tu ale veľa zmien - predovšetkým v oblasti aerodynamiky. Najnápadnejším prvkom je určite obrovské, nastaviteľné karbónové krídlo. A zaujme tiež veľa otvorov pre prívod vzduchu. Do motorového priestoru ich vedie o dvanásť viac.

Pozrite si galériu

O pohon sa stará 6,5litrový dvanásťvalec, samozrejme atmosfericky plnený, ktorého výkon dosahuje 770 koní pri 8500 ot / min. Krútiaci moment vrcholí pri 6750 ot / min 720 Nm. Motor je spojený so sedemstupňovou prevodovkou a roztáča všetky kolesá.

Údaje o dynamike žiaľ nepoznáme, ale tak nejak tušíme, že SC18 je rýchle auto. Veľmi rýchle.

Lamborghini tiež drží v tajnosti meno šťastlivca, ktorý si u neho toto vozidlo objednal. Rovnako ako sumu, ktorú za neho musel zaplatiť.

Ten úžasný pocit, keď vám domov pristavia novučičké Lamborghini Centenario

Ferruccio Lamborghini by minulý rok oslávil sto rokov a pri príležitosti tohto jubilea bolo vyrobené Centenario, ktoré je už dnes legendou a výroba každého kusu na seba púta pozornosť. Toto nádherné žihadlo so 770 koňmi si rovnako všimnú v Hong Kongu, Londýne či Beverly Hills.

Zdroj: CNC