Pozrite si ako vyzerá prsteň, ktorý navrhol hlavný dizajnér iPhonov

Láska Jonathana Iva k čistým, estetickým tvarom je všeobecne známa. Niet divu, že takmer všetci výrobcovia sa aj dnes pokúšajú kopírovať iPhone. Hlavný dizajnér spoločnosti Apple ale tentokrát zaťal sekeru do úplne odlišného projektu. Namiesto telefónu navrhol diamantový prsteň.

Ive ani tentokrát nenechal nič na náhodu a spoločne s Marcom Newsonom vložili do projektu maximum. V porovnaní s ostatnými, je jeho prsteň vyrobený z jedného obrovského kusu diamantu. Tým potrápil výrobcu spoločnosť Diamond Foundry, ktorá bude musieť dokonale zabrúsiť niekoľko stoviek hrán drahokamu.

Zdroj: Twitter

​Unikátny šperk sa objaví v aukcii Sotheby's začiatkom decembra, pričom sa očakáva, že jeho cena bude 150 až 250 tisíc dolárov a získané prostriedky sa v plnej miere investujú na obmedzenie epidémie AIDS v Afrike.

Nie je to prvýkrát, čo dizajnérske duo Ive & Newson poskytuje aukčnej sieni Sotheby's svoje diela - v minulosti šlo napríklad o hliníkový pracovný stôl, úchvatný fotoaparát značky Leica v retro štýle alebo jedinečný Mac Pro v červenej farbe, ktorý sa predal za takmer milión dolárov. V roku 2016 zasa Ive s Newson vytvorili vianočnú inštaláciu v ikonickom päťhviezdičkovom hoteli Claridges v londýnskom Mayfair.

Takto vyzerá jeden z najväčších diamantov sveta: Má 910 karátov

Piaty najväčší diamant sveta našli v lesothskej bani v Južnej Afrike. Jeho hodnota môže byť až 40 miliónov dolárov.

Zdroj: Sotheby's