Spolupráca Bentley s Breitlingom priniesla nový luxusný model hodiniek: V typicky britskej farbe

Bentley aj Breitling sú uznávané luxusné značky a ak sa spoja, je to určite niečo mimoriadne. Ako tieto náramkové hodinky vo farbe British Racing Green.

​V roku 2003 dostala značka Breitling overenie od spoločnosti Bentley na výrobu špeciálnych hodiniek pre prvú prístrojovú dosku Continental GT. Vzťah medzi týmito dvoma značkami je ale oveľa dlhší. Willy Breitling, vnuk zakladateľa Léona Breitlinga, bol veľkým fanúšikom Waltera Bentleyho a koncom 40. rokov minulého storočia sa pravidelne objavoval medzi Ženevou a La Chaux-de-Fonds za volantom niektorého z jeho športových vozidiel.

Obe značky teraz oznámili pokračovanie spoločnej práce s úplne novými hodinkami.

Breitling tentokrát nezaradil hodinky pre Bentley do samostatnej série, ale spravil súčasťou svojej hlavnej modelovej ponuky. Prvým takýmto exemplárom sú hodinky Premier B01 Chronograph 42, ktorej číselník dostal typicky britskú farbu Racing Green.

Pozrite si galériu

​​Ich 42-milimetrové puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a ukrýva v sebe mechanizmus Breitling Caliber 01, ktoré je vidieť aj cez zadnú stranu hodiniek s gravírovaným logom Bentley. Po natiahnutí vydržia v prevádzke 70 hodín.

Nápis Bentley sa nachádza aj na boku hodiniek a to v štýle legendárneho závodného automobilu Bentley Blower z roku 1929.

Namiesto tradičného kovového remienka je k dispozícii tiež s koženým remienok vo farbe British Racing Green. Cena zodpovedá spojeniu luxusných značiek: 7 800 eur. Budúci rok pri príležitosti 90. výročia založenia spoločnosti Bentley uvedú nový model.

Breitling oslavuje nový model Bentley špeciálnymi hodinkami

Breitling for Bentley SuperSports B55 je novinkou, ktorá má byť štýlovým doplnkom nielen k novému modelu Bentley Continental SuperSports, ktorý je najrýchlejším sériovým vozidlom svojej značky.

Zdroj: Breitling