Luxus v oblakoch: Keď ešte lietanie nepripomínalo jazdu vo vagóne s dobytkom

V súčasnej dobe je lietanie lacnejšie, bezpečnejšie a rýchlejšie ako v minulosti. Napriek tomu je všetko ale menej príjemné. Letecké spoločnosti sa v rámci úspor snažia do každého stroja doslova napchať čo najväčší počet cestujúcich a ponúknuť pokiaľ možno čo najskromnejší palubný servis.

V minulosti, keď cestovanie vzduchom nebolo zďaleka tak dostupné ako dnes, sa naopak aerolinky snažili svojim zákazníkom ponúknuť na palube lietadla čo možno najväčší luxus a pohodlie. A to nielen vo vyšších triedach.

Nebolo výnimkou, že cestujúci dostávali na palube jedlo, ktoré práve uvaril šéfkuchár z čerstvých surovín a ktoré bolo už zahrnuté v cene letenky. V súčasnej dobe je na väčšine letov servírované jedlo iba ohriate, často iba malý studený snack a aj ten v prípade nízkonákladových letov býva za príplatok.

V rámci pohodlia mohli pasažieri na palube využiť bar s pestrou ponukou nápojov. No, a ak sa po jeho návšteve cítili trochu unavení, mohli v prípade dlhých letov využiť aj pripravenú posteľ. V súčasnej dobe toto pohodlie nájdete iba len u niekoľkých spoločností, a to len v najvyšších triedach a za veľa veľký príplatok.

Ako vyzeralo cestovanie lietadlom vo svojej zlatej ére, si pozrite v galérii.

Pozrite si galériu

Takto môžu lietať bohatí manažéri: Pozrite sa, ako vnútri vyzerá nový Boeing Business Jet

Popri klasických dopravných lietadlách vyrába Boeing aj upravené verzie určené pre súkromné lety. Tieto sú cielené potrebám firiem, respektíve ich šéfom a vysokým manažérom. Nesú označenie Boeing Business Jet a vyznačujú sa luxusným interiérom, ktorý sa opäť posunie ďalej, aby ponúkol ešte viac pohodlia, luxusu a technologických vychytávok.

Zdroj: CNC