Začína sa s výstavbou najvyššieho mrakodrapu v Afrike

Marocký mrakodrap Bank of Africa Tower prevezme titul najvyššej budovy kontinentu po Carlton Center v Juhoafrickej republike po 49 rokoch.

​V týchto dňoch sa začína s budovaním najvyššieho afrického mrakodrapu v marockom Rabate. Mrakodrap Bank of Africa bude 250 metrov vysoký a vylepší kontinentálny rekord Carlton Center v Johannesburgu o dvadsaťsedem metrov. Juhoafrický mrakodrap bol od roku 1973 najvyššou stavbou kontinentu.

Zdroj: Twitter

​​V päťdesiatpäťposchodovej budove sa bude okrem kancelárií a obytných priestorov nachádzať aj luxusný hotel. Očakáva sa, že výstavba bude ukončená v lete roku 2022. Jednou z konštruktérov bude belgická spoločnosť Besix, ktorá sa podieľala aj na výstavbe mrakodrapu Burdž chalífa v Dubaji.

Zdroj: Twitter

​​Bank of Africa je súčasťou komplexnejšieho projektu "Rabat, mesto svetla, hlavné mesto kultúry Maroka" (Rabat Ville Lumiere, Capitale Marocaine de la Culture).

Doterajší mrakodrapový boom nie je nič v porovnaní s tým, čo nás čaká

Nikdy sa nestavalo také množstvo mrakodrapov ako v súčasnosti a do ich výstavby sa zapája viac miest ako pred desiatimi rokmi. Budeme si nakoniec musieť zvyknúť na vertikály?

Zdroj: Hypebeast