Ako vyzerá jachta, ktorej dizajn si vyberáte sami?

Ak sa vám v snoch objavujú obrazy, v ktorých si svoju vysnívanú jachtu z časti navrhujete sami, môžete sa pokojne prebudiť. Royal Huisman tento sen premenil na skutočnosť.

​Holandská lodiarska spoločnosť sa spojila s firmou Frers Design a vytvorili jachtu na mieru.

Tou je Pura, ktorej prvé modely sú z 80 percent zostavené výrobcom a zvyšných 20 percent je prispôsobených požiadavkám kupujúceho.
Zdroj: Royal Huisman

​​Samozrejme, veľkú časť stavby lode majú na svedomí inžinieri. Takže hydraulika jachty, navigačný systém či kostra vychádzajú spod rúk odborníkov. Budúci majiteľ plavidla si môže vyberať  tvar lode a paluby a vnútorný interiér.   

Zdroj: Royal Huisman

​​Samotné lode sa dajú objednať v dĺžke 30 až 43 metrov a unikátny interiérový dizajn ponúka tri varianty: pre milovníkov tradičných línií tu je klasický dizajn, nadšenci moderných tvarov dostanú moderný variant, kým nevyliečiteľní romantici sa môžu vrátiť späť v čase s retro interiérom.

Ak ale hľadáte skutočne unikátnu loď, môžete sa s inžiniermi porozprávať o alternatívnej verzii, ktorá má buď reverzný nos alebo sa kabína majiteľa nachádza v zadnej časti lode.
Zdroj: Royal Huisman

​​Jednu vec ale majú všetky varianty spoločné: kapacitu. Na palube lode sa zmestí maximálne osem pasažierov ubytovaných v štyroch útulných kajutách, v spoločnosti šiestich členov posádky.

​​Samozrejme, potenciálni majitelia si môžu objednať rôzne balíky, z ktorých si môžu vybrať z výkonnejších modelov alebo modernejšieho vybavenia, v závislosti od toho, na čo chcú využívať svoje vysnívané plavidlo s rýchlosťou 14 uzlov.

Svoju luxusnú jachtu si už môžete naplánovať aj online

To, že si miliardári môžu na svojich jachtách ľubovoľne dolaďovať všetky detaily, nie je žiadna novinka. Ale, že to môžu robiť už aj cez internet áno.