Najdrahší byt v Británii za 160 miliónov libier: Pýši sa vlastným bazénom, posilňovňou a kinom

Veľké londýnske tajomstvo je odhalené.

Dlho sa nevedelo, kto je tajomný muž, ktorý si kúpil najdrahší byt vo Veľkej Británii. Nakoniec vysvitlo, že nejde o kúpu. Developer luxusných nehnuteľností Nick Candy ho zaťažil hypotékou vo výške 80 miliónov libier. Refinancovanie mu pomôže s prenájmom jeho luxusného bytu.

V elitnej londýnskej štvrti Knightsbridge sa nachádza budova One Hyde Park, ktorú postavili súrodenci Nick a Christian Candy ešte v roku 2009. Christian v nej vlastní dva byty, jeden z nich má hodnotu 31 miliónov a druhý 26 miliónov libier.

Dvojpodlažný brat jeho staršieho brata bol bankou ohodnotený na 160 miliónov libier, čím sa stal najdrahšou nehnuteľnosťou vo Veľkej Británii.

V budove dbajú na bezpečnosť: okná sú vyrobené z nepriestrelného skla, sú v nej úkryty a obyvateľov nestráži pupkatý vrátnik, ale bezpečnostná služba so špeciálnym výcvikom. Všetky poštové zásielky sa kontrolujú pomocou CT a výťahy sú vybavené skenermi dúhovky.

Blok disponuje 21 metrovým bazénom, kinom, knižnicou, saunou, vínnou pivnicou, posilňovňou a golfovým trenažérom. Môžete mať na požiadanie aj vlastnú izbovú službu a objednávať si pochúťky zo susedného päťhviezdičkového hotela.

V budove je 86 apartmánov, do ktorých sa nasťahovali arabskí šejkovia, ruskí ropní magnáti a kazašské celebrity.
Zdroj: Rex Features

​Byt ohodnotený na 160 miliónov libier má kruhový balkón a je  veľmi priestranný a svetlý. Samozrejmosťou sú vyhrievaná mramorová podlaha a šatníky veľkosti priemerného bytu.

 Nick Candy so svojou manželkou, austrálskou speváčkou Holly Valance by radi prenajali svoj apartmán, pretože si kúpili rovnako luxusný byt o pár ulíc ďalej, v Chelsea.

Pozrite si galériu

Domov Zahy Hadid je na predaj: Za necelých šesť miliónov dolárov môže byť váš

Divokú futuristickú estetiku legendárnej architektky Zahy Hadid je možné obdivovať na mnohých verejných budovách po celom svete. Napadlo vám niekedy, ako vyzerá dom, ktorý navrhla pre seba?