Čo sme tu ešte nemali? Neviditeľnú superjachtu!

Zo začiatku by sa vám mohlo zdať, že nápad neviditeľnej superjachty je divný, ale ak sa na ňu pozriete zblízka (doslova), zistíte, že to nie je až taká hlúposť. Luxusné plavidlo Mirage bude pokryté špeciálnym reflexným sklom, takže ho nebude môcť vidieť z diaľky viac ako 50 metrov.

Superjachta Mirage s dĺžkou 106 metrov bude pokrytá špeciálnym sklom, ktorá odráža okolité prostredie. Z diaľky 50 metrov to teda bude vyzerať, akoby loď medzi nebom a hladinou náhle pohltil horizont.

To pre pasažierov znamená dokonalý únik pred zvedavými pohľadmi a o to väčší relax na palube. Samozrejme, radar loď zachytí, čo zabráni prípadnej zrážke s iným plavidlom.

Pozrite si galériu

​Luxusná jachta bude mať pristávaciu plochu pre vrtuľník, kino, pódium, bazén a wellness areál pre 14 hostí a 29-člennú posádku. Mirage dosiahne rýchlosť 19 uzlov.

Loď navrhla talianska spoločnosť Fincantieri s holandskou firmou Van Geest Designs. Zostrojiť by ju mali o tri a pol roka. Špeciálne premenlivé sklo bolo vyvinuté nemeckou spoločnosťou a nikdy predtým sa na jachtách nepoužívalo.

Jej oficiálna cena je stále neznáma, ale experti ju odhadujú na 200 miliónov libier, čím by sa dostala do rebríčka desiatich najdrahších lodí.

Na obzore je nová luxusná superjachta

Spoločnosť Simpson Marine už predala prvú loď Sanlorenzo 44Alloy. Ak vám to nestačí, máme dobrú správu: pripravuje sa nová vlajková loď.

Zdroj: FY