Do dražby sa chystá špičkový model Cadillacu: Jeho štýl obdivujeme dodnes

V názve Cadillacu V-16 z roku 1930 znamená číslo šestnásť počet valcov.

Klasické medzivojnové automobily s externými blatníkmi nás vždy nadchnú – samozrejme, aj tá doba mala množstvo tuctových a špeciálnych vozidiel.

Medzi tie špeciálne rozhodne patrí Cadillac V-16, ktorý sa stal legendárnym nielen pre samotnú značku, ale aj v celej histórii automobilov.

Hlavným aspektom pri jeho konštrukcii bol plynulejší chod a silnejší výkon motora od konkurencie. Motor s objemom 7,4 litra, výkonom 185 konských síl a 16 valcami dokonale vyhovel tým najvyšším nárokom tej doby.

Zdroj: Sotheby's

​Na našich fotografiách sa nachádza model z prvého roka výroby v roku 1930, ktorý pôvodne opustil továreň s názvom Madame X a karosériou 7-miestneho sedana. Jeho prvým majiteľom bol taliansky veľvyslanec v Južnej Afrike. Po niekoľkých výmenách sa dostal v roku 1977 do Spojených štátov, kde mu jeho nový majiteľ vymenil pôvodnú karosériu a prefarbil ho.

Automobil získal množstvo ocenení a viackrát zmenil majiteľov, z ktorých posledný sa ho rozhodol vydražiť na aukcii RM Sotheby's, ktorá prebehne v strede októbra. Očakávaná cena prerobeného ale pojazdného veterána je 400-450 tisíc dolárov.

Pozrite si galériu

O tomto americkom športiaku ste asi nepočuli: Vyrobili z neho len dva kusy

Perry Fina vždy sníval o tom, že nejaké auto raz bude vlastniť jeho meno. Športové auto z 50. rokov na fotografiách je dôkazom toho, že svoj sen si splnil. Taliansky dizajn s americkým motorom sa ale do výroby nedostal.

Zdroj: Sotheby's