Domov Zahy Hadid je na predaj: Za necelých šesť miliónov dolárov môže byť váš

Divokú futuristickú estetiku legendárnej architektky Zahy Hadid je možné obdivovať na mnohých verejných budovách po celom svete. Napadlo vám niekedy, ako vyzerá dom, ktorý navrhla pre seba?

​Počas práce na múzeu One Thousand v Miami žila Zaha Hadid v rezidencii na West South Beach. Byt, ktorý tu pre seba navrhla, je teraz na predaj.

Rezidencia sa môže pochváliť úctyhodnou výmerou 2 541 metrov štvorcových. Otvára sa smerom k Atlantickému oceánu a je vyplnená čistými líniami a futuristickým dizajnom, ktorý Hadid milovala. Celkovo sú tu k dispozícii štyri spálne a tri kúpeľne.re

Po predčasnej smrti architektky v roku 2016 bola rezidencia ponúknutá na predaj za 10 miliónov dolárov. Čiastku neskôr znížili na 6,5 milióna dolárov. Teraz je v dispozícii za viac než 5 miliónov dolárov.

Luxusný priestor pôvodne tvorili dve bytové jednotky, ktoré sa architektka rozhodla prepojiť. Okná siahajú od podlahy až po strop a zapĺňajú priestornú rezidenciu prirodzeným svetlom.

Pozrite si galériu

Ikonické stavby Zahy Hadid: Pozrite si tie najlepšie

Narodila sa v Bagdade, vyštudovala v Londýne a potom sa pridala k postmodernému architektonickému boomu, v ktorého čele stál Frank Gehry. Patrila ku skupine tvorcov, ktorí pomohli nastoliť úplne nové poňatie stavieb, ktoré ponúka umné spojenie moderných technológií a umení.

Zdroj: CNC