Rolls-Royce Ghost bude ešte zaujímavejší vďaka nádherným detailom

Ghost nie je nový názov v ponuke značky Rolls-Royce, pretože sa používa už 111 rokov. Najnovší model limitovanej edície si to pripomína. Nádherné detaily z neho robia naozajstný zberateľský kúsok.

​Na začiatku minulého storočia vyrábal Rolls-Royce model s nie príliš priliehavým pomenovaním 40/50 HP. Rozhodne si zaslúžil aj kvalitnejší názov, pretože ho mnohí považovali za najlepšie auto na svete. V roku 1907 dostal jeden z exemplárov prezývku Silver Ghost, ktorá sa ujala na celú sériu 40/50 HP, aj keď ju Rolls-Royce oficiálne začal používať až v 20. rokoch.

Zdroj: Rolls-Royce

​​Ghost sa stal medzičasom stal svetoznámou značkou a aj dnes je v ponuke jedna menšia limuzína pod týmto menom. Najnovšia verzia je limitovaná edícia, ktorú po svojom legendárnom predchodcovi pomenovali Silver Ghost. Množstvo malých detailov symbolizuje spojitosť s pôvodným modelom, ako napríklad strieborná soška Spirit of Ecstasy alebo bočný dekoratívny pás ozdobený skutočným striebrom.

Pozrite si galériu

​​Ghost dostal aj nové 21-palcové kolesá, moderný informačný systém a ešte lepšiu zvukovú izoláciu. Strieborná séria disponuje množstvom detailov, ktoré sú lákadlom pre zberateľov.

Vyrobených je len 35 kópií špeciálnej edície a pravdepodobne už je vopred jasné, kto bude ich novým majiteľom. 

Architektúra luxusu: Rolls-Royce predstavil ôsmu generáciu Phantomu

Britská automobilka odhalila svetu to najlepšie z najlepších - novú generáciu luxusného modelu Phantom. Prichádza s ľahko pozmeneným designom, ale na úplne novej platforme.

Zdroj: Rolls-Royce