Neviete, čo s peniazmi? Kúpte si ostrov, je na predaj

Jeden z legendárnych ostrovov Exuma, Little Pipe Cay, účinkoval v mnohých filmoch. Teraz je na predaj jeden súkromný ostrov za 85 miliónov dolárov. Stojí za to sa poponáhľať, aby vám ho niekto nevyfúkol spred nosa.

​Ostrov Little Pipe Clay už účinkoval vo filme s Jamesom Bondom a sérii Pirátov z Karibiku (na veľké potešenie Johnnyho Deppa, ktorý má v blízkosti vlastnú nehnuteľnosť, tak to na nakrúcanie nemal ďaleko).

Zdroj: Twitter

​​Ostrov je teraz na predaj za 85 miliónov dolárov. Jeho súčasní majitelia sú dedičmi miliardára Michaela Dingmana, ktorý v októbri minulého roka zomrel vo veku 86 rokov. Bývalý prezident spoločnosti Shipston Group a významný podnikateľ, ktorý bol dlhé roky aj vo vedení spoločností Ford a Time-Warner, postavil na ostrove päť domov pre svoju rodinu a hostí.

Zdroj: Twitter

​​Domy sa nachádzajú na 22 hektároch, s 9 spálňami a rovnakým počtom kúpeľní, ale je tu aj ubytovanie pre zamestnancov, 24-hodinová bezpečnosť, sklad, morské zábavy, športové zariadenia a prístav pre jachty.

Zdroj: Twitter

​​Ostrov je vzdialený 110 km od mesta Nassau, ale ani od Miami a Palm Beach nie je ďaleko. So súkromným lietadlom je to na skok, trochu viac ako 400 kilometrov, ale ak plánujete cestovať loďou, je potrebné sa pripraviť na dlhšiu plavbu. Ale nech je to náš najmenší problém.

Fínsky ostrov amazoniek: Mužom vstup zakázaný

Pokiaľ ste muž, na ostrov Supershe Insland sa najskôr nikdy nedostanete. Tým je totiž vstup na malý kus krjainy v Baltskom mori prísne zakázaný. Autorkou iniciatívy a majiteľkou ostrova je Kristin Roth, zakladateľka feministického hnutia Supershe.

Zdroj: The Richest