Najziskovejšou automobilovou značkou je Ferrari

Automobilka v 1. polroku z každého predaného auta zaznamenala prevádzkový zisk 69-tisíc eur, v prípade automobilky Jaguar-Landrover to bolo len 800 eur. Tesla a Bentley, naopak, na každom vozidle prerábajú.

​Vo svojej štúdii to uvádza nemecký automobilový expert Ferdinand Dudenhöffer.

Prémiové značky Mercedes, BMW a Audi majú z predaného auta zisk pred úrokmi a zdanením okolo tritisíc eur. O niečo za nimi zaostáva Volvo. Naopak, strata Tesly pri každom predanom elektromobile predstavuje 11 tisíc eur.

Porsche je podľa štúdie v porovnaní s Mercedesom, Audi a BMW výrazne ziskovejšie a nachádza sa „v inej lige“. Obrat z jedného vozidla predstavuje v priemere 91 tisíc eur a zisk takmer 17 tisíc eur. Priemerné Maserati je o niečo lacnejšie a prináša prevádzkový zisk vo výške necelých 5000 eur.

Ferrari je s veľkým náskokom najziskovejšou značkou. Priemerne dostane za každé predané auto 280 tisíc eur, a prevádzkový zisk predstavuje 69 tisíc eur.

Legendárne Ferrari môže pokoriť nový rekord: Tentokrát cenou

Z jedného z najluxusnejších vozidiel všetkých čias je vyrobených iba 36 exemplárov. Aj preto možno Ferrari 250 GTO prekoná ďalší rekord a na aukcii koncom augusta sa stane najdrahším oficiálne predaným automobilom na svete.

Zdroj: tasr