Z najdrahšieho auta na svete vyrobili len tri kusy

Áno, z najdrahšieho auta na svete vyrobili len tri kusy, z nich jeden si pre seba nechal zakladateľ spoločnosti. Nech sa páči Zonda HP, najdrahšie auto sveta.

Horacio Pagani oznámil ešte pred uvedením modelu Huayra pred siedmimi rokmi rozlúčku so športovým modelom Zonda, ale nejakým spôsobom sa  podarilo vyrobiť ešte jeden kus na počesť jeho šesťdesiatich narodenín.

Zdroj: Pagani

Stal sa ním model HP Barchetta divokých tvarov, na ktorý zobrali ešte dve ďalšie objednávky a potom definitívne zahodili kľúče od dielne.

​Podľa Top Gearu si tento model za 15 miliónov dolárov vyslúžil titul najdrahšieho auta na svete.

Pozrite si galériu

​Limitovaná edícia superauta je skutočná rarita, pozrite si jeho zrezané čelné sklo, čiastočne skryté zadné kolesá a netradičné dvojfarebné prevedenie diskov, ktoré sú na jednej strane sivé a druhej modré.

Superšport poháňa 12-valcový motor Mercedes-AMG s objemom 7,3 litra so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a je vybavený zasúvateľnou strechou. Je to celkom nevyhnutné, keďže zrýchľuje z nuly na sto za 3,1 sekundy s maximálnou rýchlosťou 355 km / h.

O tomto americkom športiaku ste asi nepočuli: Vyrobili z neho len dva kusy

Perry Fina vždy sníval o tom, že nejaké auto raz bude vlastniť jeho meno. Športové auto z 50. rokov na fotografiách je dôkazom toho, že svoj sen si splnil. Taliansky dizajn s americkým motorom sa ale do výroby nedostal.

Zdroj: Topgear