Ďalšia spolupráca Lufthansy a Mercedesu: Luxusné lietadlové kabíny si stále držia vysokú úroveň

Prvá spolupráca značiek Lufthansa Technik a Mercedes-AMG debutovala na ženevskej výstave letectva EBACE v Ženeve v roku 2015. Na tohoročnej výstave predstavili projekt nového modelu inšpirovaný kabínou Mercedesu AMG GT C, čo sa odzrkadlilo na farbách a povrchovej úprave.

​Vnútro lietadla podľa jeho tvorcov vyžaruje silnú mužnú príťažlivosť a z pôvodnej bielo-hnedej kombinácie sa architekti posunuli k šedo-čiernej palete farieb. Aj keď sa podľa nás mohli tvorcovia trošku odviazať a odkloniť sa od prvého projektu, farby opäť dodávajú istý pocit prepychu a všetko predstavuje silnú dynamiku najnovších vozov AMG.

Nová luxusná kabína je takmer futuristická: hladká, s jemnými krivkami a kombináciou uhlíkových vlákien s množstvom šedej a čiernej farby definujú jej súčasnú atmosféru.
Zdroj: Daimler AG / Lufthansa Technik AG

​​Podobnosť s vozidlami Mercedes nájdeme vo vnútri lietadlovej kabíny aj v podobe čiernych panelov, ktoré pripomínajú dizajn palubných dosiek. S najväčšou pravdepodobnosťou bude aj tento interiér medzi náročnými klientmi veľkým hitom a bol by to určite pre Mercedes pekný darček. Tento projekt má totiž okrem iného osláviť 50. narodeniny AMG.

Mercedes-Benz bude navrhovať kabíny lietadiel: Komfort po každej stránke

Kabína lietadiel z dielne dizajnérov Mercedes-Benzu ponúkne úplne novú koncepciu. Samostatné prvky nahradí prvkami nadväzujúcimi na seba.