Posledný kus legendárneho fotoaparátu Leica M3 je na predaj: Za viac než polmilióna dolárov

Posledný kus legendárneho fotoaparátu Leica M3 je na predaj v americkej aukčnej sieni eBay. Pýtajú si za neho rekordných 595 tisíc dolárov.

Takmer 600 tisíc dolárov nie je práve málo peňazí, ak sa rozhodnete investovať do kúpy fotografickej rarity. Aj napriek tomu, že v roku 2012 sa stal jeden z fotoaparátov Leica svetovým rekordérom za najdrahšie predaný kus na svete. Za prototyp série 0 vtedy zaplatili rekordných 2,7 milióna dolárov.

V tom istom roku za 1,17 miliónov dolárov predala spoločnosť Setadel Studios zberateľom model M3 so sériovým číslom 700001. Toto číslo dokazuje, že išlo o prvý vyrobený kus fotoaparátu. Spoločnosť Leica potvrdila, že posledný vyrobený kus mal sériové číslo 1164865. Ten ide teraz do dražby.

V kruhoch zberateľov ide pritom o najobľúbenejší klasický model. Je tiež jedným z najlepších diaľkomerných fotoaparátov na svete. Predstavili ho v roku 1954 a celkovo sa ho vyrobilo 200 tisíc kusov.

Pozrite si galériu

​Setadel Studios tvrdí, že prístroj je vo výbornom stave, nikdy nebol používaný a je navlas rovnaký ako, keď pred 60 rokmi opustil továreň.

Na hornej strieborno-chrómovej platni je ešte stále cítiť textúru, akoby sa ho nikto nedotkol. Farby má jasné a zachoval sa aj lesk.

V balíku sa okrem samotného prístroja nachádza aj jeho sériové číslo a pôvodný obal s penovými guľôčkami chrániacimi fotoaparát pred poškodením.

Legendárne rolexky Steva McQueena teraz môžu byť vaše

Jedna z najväčších filmových hviezd všetkých čias sa zaujímala nielen o autá, ale aj o hodinky. V októbri idú do dražby jedny špeciálne s veľmi zvláštnym príbehom.

Zdroj: eBay