Elegancia a komfort na palubách dvoch nových jácht od spoločnosti Mazu Yachts

Asi neexistuje lepší program ako objavovať skryté zátoky Sardínie na malej letnej výletnej lodi, alebo sa plaviť v Atlantickom oceáne po slnečnom pobreží Cap d'Antibes v na mieru vyrobenej superjachte. Najnovšie plavidlá spoločnosti Mazu, Mazu 38 Open a Mazu 42 Walk-around ponúkajú tento zážitok.

Obe plavidlá sú vybavené špičkovými prístrojmi a prvotriednym interiérom vrátane sofistikovaného a unikátneho nábytku, ktoré poskytujú komfort a eleganciu.

Zdroj: Mazu
​Mazu je taoistická bohyňa, ochrankyňa čínskych rybárov a námorníkov.
Zdroj: Mazu

​Spoločnosť pomenovaná po nej, so sídlom v tureckom Yalove, vyrába od roku 2011 vysokorýchlostné jachty vo svojej dielni v Marmarskom mori. Všetky modely navrhuje skúsený profesionálny námorník a prezident spoločnosti Halit Yukay.

Zdroj: Mazu

​Deväťtonová jachta Mazu 42 Walk-around s dĺžkou dvanástich metrov sa predstavila minulý rok na Monaco Yacht Show.

Vďaka svojim komponentom z uhlíkových vlákien je ľahká a zároveň silná. V závislosti od výkonu motora dokáže dosiahnuť rýchlosť 36-45 uzlov.
Zdroj: Mazu

​Hovoríme o futuristickej, športovej jachte so starostlivo navrhnutými exteriérovými a interiérovými priestormi: vpredu sa nachádza obývacia miestnosť s obrovskou pohovkou, sporákom, grilom, neodmysliteľnou palubou na, palubnou sprchou a bazénom.

Zdroj: Mazu Yachts

​Kajuty, ktoré sú nevyhnutné pre nočnú relax, poskytujú štyrom hosťom dva prístelky, vlastné kúpeľne a kuchyňu, zatiaľ čo posádka, samozrejme, používa samostatnú izbu.

Zdroj: Mazu

​Podobnú kapacitu má aj Mazu 38 Open, ktorú mala verejnosť možnosť po prvýkrát vidieť na francúzskej riviére v strieborno šedom prevedení. Odtiene trupu a interiéru sa môžu individuálne meniť, aj keď je ťažké si predstaviť niekoho, kto by si nevybral tento elegantný perlovo-biely variant.

Zdroj: Mazu

​Tento model má otvorený kokpit s perfektným výhľadom pre kapitána, zatiaľ čo ostatní sa môžu kúpať na lodi vpredu. Zrkadlá ukryté vo vnútri plavidla a náladové osvetlenie vám pomôžu pripraviť sa na množstvo zaujímavých aktivít...

Zdroj: Mazu

Najnovšia superjachta Riva je vytúženým snom každého z horných desaťtisíc

Pred niekoľkými dňami bol predstavený prvý model novej série Riva 110 Dolcevita. Kde? Samozrejme, v Monaku. Kde inde by bola najnovšia super jachta mohla lepšie zažiariť?

Zdroj: Mazu Yachts