Tento zvláštny Harley-Davidson sa stal jedným z najdrahších motocyklov na svete

Pozlátené skrutky a 360 diamantov zdobí najdrahšiu motorku sveta, ktorá má ešte aj v palivovej nádrži trezor. Navyše, táto modrá edícia Harley-Davidsona nevyzerá vôbec zle.

​Modrý Harley-Davidson za 1,5 milióna dolárov opäť vytvoril Bündnerbike, ako už mnoho špeciálnych kúskov tejto značky predtým. Motocykel bol pôvodne navrhnutý pre výrobcu hodiniek Bucherera, ktorý chcel týmto spôsobom popularizovať 16 rôznych exkluzívnych produktov. Mimochodom, tie vznikli spoluprácou jedenástich známych hodinárov.

Oceňujeme, že Bucherer priznal, že tento motocykel aj napriek astronomickej cene, nie je najdrahšou motorkou na svete. Tou je aj naďalej americký „Cosmic Starship” Harley-Davidson V-Rod. Za neho v roku 2012 zaplatila rodina Moranovcov z Kalifornie 3 milióny dolárov a dnes ju chcú predať za rekordných 10 miliónov dolárov.

Pozrite si galériu

​​Ale späť k modrému Harley, ktorého výroba trvala 2500 hodín. Pomocou medi, zlata a diamantov upravený Softail s kubatúrou 1 800 cm³ má skrátený výfuk a dve bezpečnostné schránky so skleneným vrchom umiestnenými, v palivovej nádrži, aby bolo jasné, kde Carl F. Bucherer ukladá svoje jedinečné hodinky a šperky.

Výrobcovi motocyklov Harley-Davidson v štvrťroku výrazne klesol zisk

Americkému výrobcovi motocyklov Harley-Davidson klesol vo štvrtom štvrťroku čistý zisk o 43,3 percenta na 42,2 milióna dolárov. Dôvodom bol slabý predaj v Spojených štátoch, ktoré sú pre firmu najväčším trhom.

Zdroj: Highsnobiety