Pohodlné bývanie na troch poschodiach s úžasným výhľadom

Hoci stojí v extrémne svahovitom teréne, ktorý sa na prvý pohľad ku stavbe nehodil, ponúka moderný dom obyvateľom úctyhodný priestor 640 metrov štvorcových s výhľadom na Silver Lake Hills. Dom v americkom Los Angeles pre mladú rodinu navrhol ateliér Aaron Neubert Architects.

Pri pohľade zvonku na seba tmavá jednoduchá fasáda nestrháva pozornosť. Vnútri sa nachádzajú tri poschodia obytného priestoru, ktoré sa smerom hore posunujú, takže perfektne chránia súkromie obyvateľov.

Na druhom poschodí sa rozkladá otvorená obývačka s dlhou koženou sedačkou v čiernej farbe. Od priestoru kuchyne a jedálne ho opticky oddeľujú rôzne odtiene dreva a originálny stolík.

Kuchyňa sa skladá z čistých bielych dosiek a obložených stien, ktoré kontrastujú s čiernymi skrinkami a praktickým ostrovčekom. Čierne a biele témy nájdete aj v hlavnej izbe. Kúpeľňu zdobia čierne dlaždice, umývadlové skrinky z dreva a kovové prvky čiernej farby. Z okna je krásny výhľad na mesto pod kopcom. Na treťom poschodí za domom sa nachádza perfektne ukrytá terasa s príjemným vonkajším posedením.

Pozrite si galériu

V dokonalej harmónii s prírodou: Nezvyčajné krivky domu uprostred lesa

Pri stavbe tejto podivnej budovy, ktorej realizácia úplne pretvára to, čo sme si mysleli o klasických zrubových domoch, boli použité dizajnové prvky používané pri konštrukcii lodí a lietadiel.

Zdroj: CNC