Britská dizajnérka luxusných interiérov si na mušku vzala lietadlo: Vytvorila lietajúci kaštieľ

Asi málokoho prekvapí, že panovnícka rodina z Blízkeho východu neľutuje žiadne peniaze za maximálny luxus a komfort. Aj napriek tomu je interiér súkromného lietadla A340 navrhnutý Britkou Celiou Sawyer úchvatný.

„Nepracujem v tradičných škatuliach, navrhujem interiéry, ktoré idú nad ich rámec,“

povedala britská interiérová dizajnérka Celia Sawyer, keď sa jej spýtali, či mali klienti špecifické požiadavky pri prerobení interiéru lietadla A340.

Pri prezeraní obrázkov je jasné, že Celia skutočne nepreháňala. Druhá vec je, nakoľko sa takýto level luxusu niekomu páči. Každopádne, majiteľ Airbusu A340, ktorý je členom kráľovskej rodiny na Blízkom východe, chcel vytvoriť elegantný domov vo vzduchu pre seba a svoju rodinu. A to sa podarilo.

Žiadal priestranné súkromné priestory, ktoré sú dôležité pre podnikateľov, ktorí by cestovali s ním, aby sa mohli zabaviť (nech už to znamená čokoľvek).

Celia Sawyer dokázala poľahky vytvoriť v takom obrovskom priestore prirodzený komfort. Mal vyrážať dych a to sa tiež podarilo.

Spálňa Airbusu A340. Spálňa Airbusu A340. Zdroj: Celia Sawyer

​Interiérové riešenia sú nepochybne originálne. Nebála sa používať silné modré alebo zlaté materiály. Salónik a spoločenská miestnosť využívajú krivky lietadla a sú rozdelené na časti a svojimi pozlátenými povrchmi, zdôrazňujú hĺbku priestoru.

Celia Sawyer vyvážila tieto zakrivené priestorové detaily s rovným nábytkom, ktorý ešte viac zútulnili ručne šité toskánske kožené poťahy, luxusné hodváby a jemný zamat.

Bar Airbusu A340 Bar Airbusu A340 Zdroj: Celia Sawyer

​Bar je osvetlený zospodu a o dostatok svetla sa starajú dva pozlátené 24-karátové lustre. Stoly v strede sú dýhované, čo je pragmatické riešenie pre rozloženie váhy, protipožiarnu ochranu a bezpečnosť letu. Nezabúdajme, že je to lietadlo.

Vnútorný apartmán je chladnejšou kombináciou štýlov salónika a spoločenskej miestnosti, v ktorom sa naplno prejavila kreativita dizajnérky. Kúpeľňa je vybavená umývadlom so Swarovského krištáľmi a tmavomodrým mramorom s obrovským zabudovaným televízorom.

Interiér vytvára dojem hotela alebo reštaurácie, ktoré v sebe spájajú majestátnu eleganciu so štipkou rozmaru.

Celia Sawyer má za sebou dve dekády kariéry spojenej s luxusom. Práve teraz pracuje na vnútornom dizajne vojnovej lode Royal Navy Queen Elizabeth a netúži po inom, ako úplne prepísať históriu.

Pozrite si galériu

Budúcnosť leteckej dopravy: Kabíny budú luxusnejšie než naše byty

Minulý týždeň v nemeckom Hamburgu prebehol 12. ročník Crystal Cabin Awards - teda udalosti, na ktorej sú oceňované inovatívne koncepcie kabín lietadiel. A aj tentoraz sa bolo na čo pozerať.

Zdroj: Celia Sawyer