Starodávne koryto na pranie? Kdeže, jedna z najdrahších vaní na svete

Pred niekoľkými mesiacmi sme si ukázali jednu nezvyčajnú vaňu, ktorá mení farby a je vyrobená z uhlíkových vlákien, ale porovnaní s touto je to lacná hračka.

​Dnes majú miliardári k dispozícii nekonečné množstvo vaní, ale ak chce človek tú najnáročnejšiu a zároveň najdrahšiu, musí si zabezpečiť túto. Presne do dnešného dňa ste ju mohli obdivovať na výstave v Dubaji a teraz sa ju chystajú predať.

A čím je taká výnimočná, keď na prvý pohľad vyzerá ako obité koryto na pranie? Najskôr asi tým, že je vyrobená zo skamenených fosílií dreva.

Tie vznikajú tak, že pôvodná hmota je postupne, molekulu za molekulou, nahradzovaná minerálmi, predovšetkým oxidom kremičitým. V tomto prípade sa zachovajú pôvodné charakteristické rysy vrátane letokruhu, dokonca aj štruktúry buniek. (Wikipédia)

Tento proces, samozrejme, trvá milióny rokov a preto je takýto materiál veľmi unikátny. Za dizajn vane je zodpovedný dizajnér Nigel Fenwick a bola vyrobená zo 14-tonového, 180-miliónov rokov starého skameneného dreva. Niet preto divu, že vo svetle týchto skutočností vani pripisujú špeciálny terapeutický a liečebný účinok.

A aká je teda jej cena? Rovné dva milióny dolárov.

Táto vaňa z uhlíkových vlákien mení farbu podľa vašej nálady

Jedna z najznámejších dizajnérskych spoločností v Hongkongu, Alvarae Design Studio, prišla s luxusnou vaňou, ktorá prináša nový zážitok v kúpaní.

Zdroj: Popsugar