Nech sa páči, takto vyzerá legendárna jachta budúcnosti

Ťažko prezradiť dopredu, či sa jachta stane v budúcnosti legendou, ale MCY 96 na to má rozhodne všetky predpoklady.

Jedinečnou spoluprácou dizajnérskeho štúdia Nuvolar-Lenard s Monte Carlo Yachts vznikol nový luxusný model MCY 96. Jachta s dĺžkou približne 30 metrov nie je prvým výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami z Benátok a Terstu.

V januári 2017 predali prvú loď Simpson Marine ázijskému majiteľovi a thajský obchodný riaditeľ Sergio Loiacono bol veľmi pyšný, že kupujúci automaticky nahradil starú MCY za väčší a novší model. V júli 2018 sa bude loď nachádzať vo vodách blízko Thajska

Loď je určená na dlhšie plavby po mori, pohodlná a praktická, spĺňa všetky štandardy a je veľmi bezpečná. Trup lode s nadstavbou sú z uhlíkového vlákna a kevlaru. Jeho maximálna rýchlosť je 27 uzlov, jeho cestovná rýchlosť 21-24 uzlov.

Bočné strany sú oveľa väčšie ako je momentálne v móde a bočná paluba je širšia kvôli ochrane cestujúcich pred prírodnými živlami.

Po vstupe na palubu budete mať pocit priestrannosti, paluba je veľká, nachádzajú sa na nej odpočívadlá, vírivka a 10-miestny jedálenský stôl pod mobilnou strechou.

Na prvej palube sa nachádza ďalšia rekreačná časť s ležadlami a stolom. K dispozícii je pohovka v tvare písmena U a stôl, do ktorého môžete vstúpiť na kapitánsku palubu, kde nájdete aj jedáleň s nádherným výhľadom.

Spacie kabíny sú na hlavnej palube, pasažieri v nich majú k dispozícii šatník, toaletný stolík, pohovku a vlastnú kúpeľňu.

Na spodnej palube sú štyri menšie kajuty. Majiteľ si môže vybrať zo šiestich rôznych kombinácií a od staviteľov žiadať špeciálne doplnky.

Pozrite si galériu

​V služobných spálniach na spodnej palube je miesto pre šesťčlennú posádku.

"Nová MCY 96 predstavuje aj kontinuitu a vývoj spoločnosti a jej kolekcie,"

uviedla Carla Demaria, prezidentka Monte Carlo Yachts.

Táto neuveriteľná loď spĺňa všetky predstavy o ideálnej superjachte

Nie vždy snívame len o krásnych ženách...