Špičková elegancia v čiernom prevedení: Maserati pohltila temnota

Maserati bolo aj doteraz veľmi elegantné vozidlo, ale taliansky výrobca luxusnú značku ešte vyšperkoval. Na trh prichádza s čiernym prevedením svojich modelov. Tie sú určené predovšetkým vrcholovým manažérom a riaditeľom veľkých spoločností.

​Maserati na veľkú radosť fanúšikov a zberateľov na ženevskom autosalóne predstavil tri modely svojich vozidiel v čisto čiernom prevedení. Najvýraznejšou črtou modelov Ghibli, Quattroporte a Levante je špeciálna sýto čierna farba (a, samozrejme, aj zvodný vzhľad).

Maserati Ghibli S Q4 Nerissimo Maserati Ghibli S Q4 Nerissimo Zdroj: Maserati

​​Ghibli má vyhrievané predné a zadné športové sedadlá, športový volant a špeciálny dizajn interiéru a dva typy čalúnenia. Svetlomety Quattroporte a Ghibli majú povrch s tmavým efektom a 20 alebo 21-palcové kolesá Urano alebo Titano si môžete vybrať v žiarivých čiernych farbách.

Maserati Quattroporte Nerissimo Edition Maserati Quattroporte Nerissimo Edition Zdroj: Maserati

​​Levante SUV má tiež vyhrievané predné a zadné sedadlá, štvorzónové automatické ovládanie klimatizácie, prednú a zadnú ochranu podvozku a čierny rám okolo hmlových svetiel. Záujemcovia majú e k dispozícii 20-palcové disky Nereo alebo Efesto a 21-palcové disky Anteo z ľahkých zliatin.

Maserati Levante Nerissimo SUV Maserati Levante Nerissimo SUV Zdroj: Maserati

​​Tri modely majú sa okrem farby podobajú viacerými detailmi: napríklad hornú časť ventilačných mriežok majú rovnakú, na mriežke sa na rovnakom mieste nachádza aj slávna značka s trojzubcom a na rovnakom mieste majú aj bočné ventilačné otvory a logá Maserati na prednej a zadnej časti vozidla.

Pozrite si galériu

Nádherný koncept Maserati Alfieri

Taliansky výrobca športových automobilov na autosalóne v Ženeve predstavil koncept športového kupé Alfieri, pomenovaný po jednom zo zakladateľov firmy.

Zdroj: CNC