Aj Aston Martin Lagonda môže byť čoskoro samojazdiace auto

Aston Martin má skvelý nápad ako znova oživiť značku Lagonda. Po vzore práve predstaveného Vision Conceptu by sa o pár rokov mohla stať luxusným vozidlom s plne elektrickým pohonom alebo samojazdiacim systémom. Ale volant v nej ostane aj naďalej, takže ju môžete riadiť, ak chcete.

​Názov Lagonda je so značkou Aston Martin spojený od roku 1947. Jeden z najznámejších typov sa objavil vo forme limuzíny v roku 1976. O vzkriesenie značky sa britský výrobca pokúšal aj v minulosti, ale sedan Lagonda Taraf, určený na trhy na Blízkom východe nebol veľmi úspešný ako napríklad Aston Martin Rapide pripomínajúci športiaky. Takže teraz prichádza s ďalším plánom.

V Ženeve bol odhalený koncept Lagonda Vision Concept, ktorá predviedol, čo môžeme od tohto názvu očakávať v budúcnosti. Podľa najnovších plánov bude Aston Martin Lagonda ponúkať luxusné, plne elektrické vozidlá. Prvý model má byť vyrobený v roku 2021 a podľa vzoru konceptu, ktorý predviedli divákom na Ženevskom autosalóne.

Zdroj: Aston Martin

​​Nebude mať taký hranatý tvar ako legendárna limuzína alebo jeho novšie modely, bude to úplne odlišný automobil.

Zdroj: Aston Martin

​​Vďaka elektrickému pohonu nie je potrebná taká dlhá motorová kapota a preto môže byť celková dĺžka karosérie prispôsobená priestoru pre cestujúcich. V interiéri z najkvalitnejších materiálov sa nachádzajú štyri kreslá, z ktorých predné sa môžu otáčať pre pohodlné rozhovory, keďže Lagonda bude riadená automaticky.

Pozrite si galériu

​Nemusíme sa ale obávať, že prídeme volant. Vďaka systému drive-by-wire ho môžeme posúvať doľava alebo doprava. Britský výrobca ešte, že plánuje vyrobiť batériu s, ktorou na jedno nabitie vozidlo prejde 640 kilometrov. Na jeho tvar si musíme chvíľu zvyknúť, je možné že podobe tejto kapusle záujemcov veľmi neosloví, ale značka Lagonda sa chystá na na návrat kupé a SUV modelov už v budúcom roku. 

Aston Martin Project Neptune: Ponorka agenta 007

Aston Martin sa nezaoberá iba športovými autami. Aktuálne predstavuje víziu ponorky. Chystá snáď podmorský stroj pre nový film s Jamesom Bondom?